Пішла з життя легенда радянського кіно Ія Саввіна

На 76-му році життя в Москві померла народна артистка Радянського Союзу, легендарна "Дама з собачкою" Ія Саввіна.

Ія Саввіна
У суботу, 27 серпня, на 76-му році життя померла народна артистка СРСР Ія Саввіна. Вона залишила по собі більше півсотні зіграних ролей, серед яких улюблені не одним поколінням "Гараж", "Анна Карєніна", "Служили два товариші".

Ія Саввіна народилася 2 березня 1936 року у Воронежі. Вона закінчила факультет журналістики Московського державного університету, і одразу прославилася на всю Москву виконанням ролі Ліди Матісової у виставі студентського театру "Така любов".

Не маючи професійної акторської освіти, Саввіна була прийнята і визнана акторською спільнотою - як в театрі, так і в кіно.

У 1960-му році Саввіна зіграла головну роль в екранізації "Дама з собачкою". Ця стрічка викликала схвалення критиків, на 13-му Каннському кінофестивалі акторська гра Саввіної удостоїлася спеціального призу.

Актриса зіграла десятки ролей на сценах театру Моссовета і МХАТу.

А голос актриси знаком мільйонам радянських і російських глядачів ще з дитинства - саме цим голосом розмовляє один з головних героїв мультфільмів про Вінні-Пуха – П'ятачок.

В кіно Саввіна зіграла більше 50 ролей, зокрема, в таких фільмах, як "Романс про закоханих", "Гараж", "Історія Асі Клячіної, яка любила та не вийшла заміж", "Служили два товариші", "Відкрита книга","Сльози капали" тощо.

Творче партнерство з такими майстрами як Фаїна Раневська і Віра Марецька надало матеріал для написаних нею портретів-спогадів, зібраних в книгу "Статті різних років" (1996 рік).

До останнього часу актриса виходила на сцену в спектаклях "Різдвяні мрії" (Софія Іванівна), "Новий американець" (Бєляєва), "Кішки-мишки" (Аделаїда Брукнер).

Читайте також:

Помер знаменитий Смуглянка з фільму "В бой идут одни старики"

Людмила Гурченко: історія життя

Опубліковано "список Спілберга": 206 фільмів, які варто подивитися

Першою красунею кінематографа визнано Одрі Хепберн

Повʼязані теми:

Наступна публікація