Пішов з життя літературний класик Моріс Дрюон

Автор гімну французького Опору, "живий класик" французької літератури Моріс Дрюон не дожив до свого 91-річчя кілька днів.

У вівторок, 14 квітня, у Франції помер знаменитий письменник, історик і громадський діяч Моріс Дрюон. Про це повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на постійного секретаря Французької академії Елен Каррер д'Анкосс.

Моріс Дрюон не дожив кількох днів до 91-річчя - він народився в Парижі 23 квітня 1918 року. Дрюон став членом Французької академії в 1966 році та був її постійним почесним секретарем.

"Він був дуже близьким другом, це величезна втрата для Академії. Він був пам'яттю Академії, знав її звичаї і звички", - сказала д'Анкос.

Дань пам'яті письменника у вівторок віддав президент Франції Ніколя Саркозі. "Я прощаюся з великим письменником, великим борцем опору, великим політичним діячем, великим майстром пера і людиною великої душі", - йдеться в президентському комюніке.

"Моріс Дрюон залишиться в історії, перш за все, як автор (гімну французького Опору) "Пісні партизан", разом зі своїм дядьком Жозефом Кесселем. Він ризикував своїм життям в Опорі, і цей вогонь, ця пристрасть до Франції і до свободи ніколи не покидали його", - заявив президент.

Моріс Дрюон - один з найвідоміших сучасних французьких письменників, "живий класик" французької літератури.

Брав участь у французькому Опорі. У 1942 році інкогніто через Іспанію і Португалію перебрався до Лондона, де приєднався до створеного Шарлем де Голлем руху "Вільна Франція". Став одним з його близьких соратників. У 1973 - 1974 роках, за президента Жоржа Помпіду, Дрюон обіймав посаду міністра культури Франції.

З 1946 року Моріс Дрюон присвятив себе літературній діяльності. У 1948 році опублікований перший великий твір письменника - "Сильні світу цього", за яке в тому ж році він був удостоєний престижної Гонкуровської премії. Дрюон написав понад 50 романів, драматургічних поем і п'єс, серед них добре відомий історичний цикл "Прокляті королі".

Читайте також:

У Британії оприлюднили 10 маловідомих фактів з біографії Шекспіра

Помер "оскароносний" композитор Моріс Жарр

Коко Шанель співпрацювала із нацистами

Ейфелевій вежі виповнилося 120 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: