Письменника Василя Аксьонова поховають на Ваганьківському цвинтарі

9 липня у Москві поховають письменника Василя Аксьонова. Прощання з Аксьоновим відбудеться у Центральному будинку літераторів.

Письменника Василя Аксьонова, який помер 6 липня, поховають на Ваганьківському кладовищі в Москві. Церемонія прощання відбудеться у четвер, 9 липня, в Центральному домі літераторів.

"У четвер об 11:00 (10:00 за київським часом) відбудеться прощання з Василем Аксьоновим в Центральному будинку літераторів. Похорони відбудуться на Ваганьковському цвинтарі", - повідомив літературний агент Аксьонова Віктор Вогман.

Як повідомлялося, Василь Аксьонов помер 6 липня на 77-му році життя в одній з московських клінік після тривалої хвороби.

Аксьонов - автор таких творів, як Зоряний квиток, Апельсини з Марокко, Острів Крим, Опік, Московська сага. Народився 20 серпня 1932 року в Казані. Його батьки були репресовані, і до 16 років Аксьонов виховувався в дитячому будинку.

Письменник закінчив Ленінградський медичний інститут в 1956 році. Друкуватися почав у 1959 році, популярність здобув після публікації в журналі Юність повісті Колеги (1960 рік), за якою незабаром було знято кінофільм. На початку 1960-х він написав повісті Зоряний квиток (1961 рік), Апельсини з Марокко (1963 рік), розповіді Місцевий хуліган Абрамашвілі (1963 рік), Шкода, що вас не було з нами (1965 рік) та інші.

У 1979 році Аксьонов став одним з організаторів і авторів бесцензурного літературного альманаху Метрополь. Того ж року він вийшов із Союзу письменників СРСР. У липні 1980 року тимчасово виїхав у США, де дізнався про те, що його з дружиною позбавили радянського громадянства.

Письменник оселився у Вашингтоні і став викладачем університету Джорджа Мейсона. В 1980-1991 роки в якості журналіста активно співпрацював з радіостанцією Свобода. Став лауреатом Букерівської премії в Росії в 2004 році за роман Вольтер’янці та вольтер’яни, вперше опублікований в журналі Октябрь.

У 2005 році письменник був удостоєний Ордена літератури і мистецтва, однієї з найвищих нагород сучасної Франції.

Читайте також:

7 липня світ попрощається із Джексоном

Людмилу Зикіну поховали з військовими почестями

Померла легендарний німецький хореограф Піна Бауш
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: