Пізанська вежа вже не падає

Міжнародна група "рятувальників" провела масштабну операцію приведення вежі до вертикальнішого положення.

Пізанська вежа вже не падає
В Італії успішно завершилася операція приведення славетної падаючої вежі в місті Піза до більш вертикального положення, пише Telegraph. Проект обійшовся у 20 мільйонів доларів. В результаті робіт відхилення верхівки вежі вдалося зменшити на 45 сантиметрів. Таким чином, падаюча вежа повернулася до положення 1838 року.

"Вона випрямилася навіть більше, ніж ми очікували", - сказав експерт із механіки грунту лондонського Imperial College Джон Бурланд (John Burland), який брав участь в операції. Міжнародна група "рятувальників" прибрала з північної сторони Пізанської вежі 70 тонн грунту, що призвело до повороту споруди в цю сторону. Рух контролювався за допомогою 600 тонн свинцевого баласту-противаги будівлі та системи металевих тросів. На жаль, ці конструкції знижують художню цінність пам'ятника. Але насьогодні нове положення башти підтримується лише завдяки їм.

До цієї масштабної роботи стимулював обвал менш відомої падаючої вежі в місті Павія у 1989 році, коли під завалами загинуло чотири люди. Це і спонукало уряд Італії взяти участь у проекті. Окрім того, вежа була відреставрована ззовні, тож тепер відмінності між вапняковими та мармуровими ярусами стали знов очевидними.

З 1990 року до Пізанської вежі вже перестали пускати туристів через побоювання, що споруда масою 14 500 тонн може обвалитися будь-якої миті. За оцінками керівника комітету “порятунку” вежі Сальваторе Сеттіса, без проведеної операції славетна вежа впала б приблизно між 2030 і 2040 роками.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: