Почалися нові розкопки поховання теракотового війська в Китаї

Китайські археологи почали третій етап розкопок поховання легендарного імператора Цинь Шихуана і його теракотової армії. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Китайські археологи відновили розкопки на місці поховання легендарного імператора Цинь Шихуана і його теракотової армії, розташованого в провінції Шеньси на північному заході Китаю.

Це вже третій етап розкопок гробниці, і фахівці чекають від нього безлічі сюрпризів. Зокрема, археологи мріють знайти фігуру високопоставленого офіцера або навіть командуючого армією, що захищає першого імператора, що об'єднав розрізнені землі в потужну державу. Донині удалося виявити лише 10 фігур воєначальників, йдеться на сайті музею.

Головним завданням стане випробування технологій консервації знахідок, над розробкою яких фахівці билися не один десяток років. Зокрема вони сподіваються зберегти фарбу, якою покрили статуї вправні стародавні майстри. Поки цього зробити не вдавалося, фарба випаровувалася від перепаду температур, і все теракотове військо, виставлене нині в музеї, має однаковий сіро-коричневий колір. Саме це стало однією з причин, по яких розкопки не поновлювалися в Сиані більш ніж 20 років. Друга їх фаза була припинена в 1985 році. З 1990 року місцеві експерти проводять спільні дослідження з колегами з Баварії, ФРН. Їм вдалося створити склад на основі поліуритану, який дозволяє зберегти різні кольори, в які було забарвлена глиняна армія при її створенні. Вважається, що чисельність війська складає близько 6 тисяч осіб.

Як очікується, роботи продовжаться до наступного року. Розкопки вестимуться на майданчику в 200 кв. м в похованні №1, спільний майдан якого складає 14 тис. 260 кв.м. В цілому, територія, на якій розташувалося поховання - 56 кв. км.

Теракотова армія була виявлена у повіті Ліньтун, в 35 кілометрах на схід від міста Сиань, місцевим селянином в 1974 році. В ході першої фази розкопок, що відбувалася з 1978 по 1974 рік за участю 700 тис людей, витягнуто 1087 теракотових фігур солдатів і коней, жодна з яких не повторює іншу. Всього до теперішнього часу витягнуто близько 8 тисяч всіляких предметів, супроводжуючих Цинь Шихуана в його загробному житті.

Створення грандіозної гробниці і армії почалося в 246 році, коли імператор вступив на трон, і було йому всього 13 років, підготовка до потойбічного життя зайняла 11 років. Слід зазначити, що головну гробницю, в якій похований сам Цинь Шихуан, поки так і не виявили.

Статуї сьогодні є однією з головних туристичних пам'яток Китаю. У 1987 році комплекс був внесений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСЬКО.

Читайте також:

Геркуланум розкопують уже 300 років

У Карпатах виявили масове поховання розстріляних січовиків

У Києві ведуть розкопки храму-копії Гробу Господнього

Британська туристка знайшла скарб в Єрусалимі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: