Почав діяти форум імені Марії-Терезії

В Україні презентовано культурно-історичний форум “Спадок імператриці Марії-Терезії”.


Про це повідомляє УНІАН з посиланням на представника Центру Східноєвропейських досліджень Олексій Шерстобоєв.

Він зауважив, що в презентації бере участь ерцгерцог Сиґізмунд фон Габсбурґ великого герцога Тосканського, прямий нащадок імператриці Марії-Терезії.

За його словами, цей форум матиме формат постійно діючого дискусійного клубу. Він зауважив, що презентацію форуму приурочено до 290 річниці з дня народження імператриці Марії-Терезії. 

Олексій Шерстобоєв зазначив, що основна ідея форуму - створити “постійно діючий майданчик, де представники як української, так і європейської еліт могли б обговорювати актуальні проблеми, пов’язані зі зміцненням міжнародних зв’язків, популяризації України в Європі”.

Спеціаліст з геральдики і фалеристики, заслужений художник України Олексій Руденко наголосив, що візит ерцгерцога Сиґізмунда фон Габсбурґа не є політичним. За його словами, такі неформальні візити несуть “великий позитив і велику перспективу” для більшого знання про Україну в Європі.

Він розповів, що в роду ерцгерцога Сиґізмунда фон Габсбурґа “є і справжній борець за волю України Вільгельм фон Габсбурґ, який в українській історії отримав прізвисько Василь Вишиваний за його відданість Україні”. 

Олексій Руденко повідомив, що Василь Вишиваний у своїй автобіографії писав: його батько - німець, мати - італійка, а він сам - українець. За словами Руденка, він був полковником легіону українських січових стрільців, боровся за волю України “і після звільнення Відня від нацистських окупантів він був фактично викрадений НКВС і закатований в Лук’янівській в’язниці”. Тому візит ерцгерцога Сиґізмунда фон Габсбурґа до України має також і культурно-історичний характер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: