Польська літературна премія для українців

Польський Інститут у Києві відзначатиме українських письменників премією ім. Джозефа Конрада-Коженьовського.

Юзеф Конрад-Коженьовський (Фото: www.szczecin2007.pl)
Юзеф Конрад-Коженьовський, народжений в Україні, був англійським письменником польського походження. Тож для засновників премії він символізує взаємозбагачення культур. (Фото: www.szczecin2007.pl)
Польський Інститут у Києві відзначатиме українських письменників премією ім. Джозефа Конрада-Коженьовського за послідовність у здійсненні творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсалізм послання.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на Інститут, відтепер раз на два роки висунути претендентів на отримання премії можуть як інституції, так і фізичні особи, заповнивши аплікаційну форму на Інтернет-сторінці Польського Інституту у Києві. Цього разу термін висунення кандидатів спливає 31 жовтня 2007 року.

У повідомленні зауважено, що вибір лауреата 2007 року здійснить авторитетне журі, до якого серед інших увійшов і директор Польського Інституту в Києві Єжи Онух. Визначення лауреата відбуватиметься у два етапи: спочатку з числа номінованих кандидатур журі обере трьох фіналістів, прізвища яких буде оголошено 1 грудня 2007 року, а остаточне рішення журі ухвалить у грудні 2007 року шляхом таємного голосування. Розмір премії - 20 тис. грн.

Коментуючи започаткування цієї літературної премії для українських письменників, Єжи Онух зауважив, що видатний англійський письменник польського походження Джозеф Конрад-Коженьовський народився в Україні, в Бердичеві, та став символом пан’європейськості, польсько-українсько-британської культурної спільності. “Засновуючи премію, Польський Інститут у Києві має за мету привернути увагу до українського коріння поляків, котрі досягли світового визнання. Ми прагнемо популяризувати європейську ідею взаємозбагачення культур і, водночас, збереження культурної ідентичності", - наголосив директор Інституту.

У повідомленні також згадано про намір запровадити наступного року аналогічну премію в царині візуального мистецтва - ім. Казимира Малевича. Премію Малевича буде засновано спільно з Центром Сучасного Мистецтва "Уяздовський Замок" у Варшаві. Вона включатиме мистецьку резиденцію та здійснення художнього проекту лауреата в "Уяздовському Замку".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: