Помер автор "Батьківщини-Матері" і пам'ятника засновникам Києва
У Києві поховали одного з найвідоміших і найбільш неоднозначних скульпторів України Василя Бородая.
Василь Бородай
На Байковому кладовищі у Києві поховали одного з найвідоміших і найбільш неоднозначних скульпторів України Василя Бородая. Він помер 19 квітня у віці 94 роки.
Серед найвідоміших робіт Бородая – монумент "Батьківщина-мати" у Парку Вічної Слави, пам'ятник засновникам Києва на набережній, пам'ятник Лесі Українці у Маріїнському парку, пам'ятника Щорсу на бульварі Шевченка, погруддя Тараса Шевченка в Нью-Йорку.
Василь Захарович Бородай народився в Дніпропетровську. У 1936 році вступив до художнього училища, закінчив його з відзнакою, потім вступив до Ленінградської академії мистецтв. Але його навчання перервала Друга світова війна. Повернувшись з фронту старшим лейтенантом, він став студентом Київського художнього інституту. І в 36 років все-таки захистив диплом.
Бородай майже 20 років очолював Національну спілку художників України, керував майстернею в Національній академії образотворчих мистецтв і архітектури.
Скульптор тяжів до монументальної, громіздкої скульптури і водночас дуже любив писати портрети, вловлюючи найтонші настрої. Але він завжди дуже важко сприймав критику. Його онуки не виключають, що і без того слабке здоров'я діда підірвав скандал з обваленням пам'ятника засновника Києва у Наводницькому парку.
Нагадаємо, пам’ятник частково зруйнувався наприкінці лютого цього року. На його реставрацію вже виділено 4 мільйони гривень. Архітекторам належить повністю замінити металевий каркас фігур на більш міцний і залити його цементом. Відбиті під час демонтажу пам'ятника фрагменти замінять.
Читайте також:
У монументі "Батьківщина-мати" відкриють оглядовий майданчик
У Києві встановлять два однакових пам'ятники засновникам міста
В Україні до 9 травня з’явиться пам’ятник Сталіну
Влада демонтувала усі фігури пам'ятника засновникам Києва і скинула їх купою в сніг