Помер автор гостросюжетних детективів Дік Френсіс

У віці 89 років пішов з життя знаменитий британський письменник-жокей, славу якому приніс його перший роман "Фаворит".

У віці 89 років помер британський майстер детективного жанру Дік Френсіс, автор гостросюжетних романів про події у світі перегонів.

За своє життя Френсіс випустив 42 детективних романи, які були переведені на більш ніж 20 мов. Найбільшу популярність письменникові, справжнє ім'я якого Річард Стенлі Френсіс, приніс його перший роман "Фаворит" - детективна історія з життя жокея, опублікована в 1962 році.

Дік Френсіс народився 31 жовтня 1920 року. Він почав свою кар'єру як жокей і виграв 350 заїздів, ставши одним з найуспішніших британських наїзників у післявоєнній історії. В середині 50-х років він був удостоєний почесного звання жокея королеви-матері. Залишивши професію жокея, Френсіс почав працювати спортивним журналістом в газеті Sunday Express.

Першим літературним досвідом спортсмена стала автобіографія "Спорт королев", яка вийшла в 1957 році і принесла своєму авторові широку популярність. Всього він створив більше чотирьох десятків романів, події більшості з яких пов'язані з перегонами - "Останній бар'єр", "Смерть на іподромі" та інші.

Дік Френсіс був удостоєний премії Едгара По в номінації "Найкращий роман" ("Хлист" 1980, "Час скорботи" 1996). У 1996 році він отримав нагороду Асоціації детективів за довічний внесок в літературу. У 2000 році королева привласнила Френсісу почесний титул Командора Британської імперії.

Письменник буде похований на Кайманових островах, де він провів останні декілька років життя. Як повідомили сини Френсіса, в Лондоні за ним пройде панахида.

Читайте також:

Опубліковано невідомий роман Агати Крісті про Пуаро та Гітлера

Помер Джером Селінджер - автор роману "Над прірвою в житі"

Ден Браун напише фантастику з українським колоритом

Помер знаменитий льотчик Попков - прототип Маестро з фільму "В бой идут одни старики"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: