Помер Муслім Магомаєв (відео)

На 67-році життя помер відомий співак, народний артист СРСР Муслім Магомаєв.

Магомаєв народився 17 серпня 1942 року в Баку. Вчився в музичній школі при Бакинській консерваторії по класу фортепіано і композиції, закінчив Азербайджанську консерваторію по класу співу Мамедової (1968).

Всесоюзна популярність прийшла після його виступу в Кремлівському Палаці з'їздів на завершальному концерті фестивалю азербайджанського мистецтва в 1962 році. Перший сольний концерт Магомаєва відбувся 10 листопада 1963 року в концертному залі імені Чайковського.

У 1963 році Магомаєв стає солістом Азербайджанського театру опери і балету їм. Ахундова, продовжує виступати на концертній естраді.

У 1964-1965 роках стажирувався в міланському театрі "Ла Скеля", в 60х роках виступає в найбільших містах Радянського союзу в спектаклях "Туга" і "Севільській цирульник". У 1966 і 1969 роках з великим успіхом пройшли гастролі Магомаєва в знаменитому театрі "Олімпія" в Парижі.

У 1969 році на фестивалі в Сопоте Магомаєв одержує I премію, а в Каннах - "Золоту пластинку".

У 1973 році йому було привласнене звання Народного артиста СРСР, минувши звання Народного артиста АзССР. З 1975 по 1989 роки Магомаєв був художнім керівником створеного ним Азербайджанського державного естрадно-симфонічного оркестру, з яким багато гастролював по СРСР.

У концертному репертуарі Магомаєва більше 600 творів (російські романси, класичні, естрадні і неаполітанські пісні). Він знявся у фільмах: "Низами", "Співає Муслім Магомаєв" і "Москва в нотах". Магомаєв автор більше 20 пісень, музики до фільмів. Він також був автором і ведучим циклу телепередач про життя і творчість американського співака Маріо Ланца, написав книгу про цього співака.

У 1997 році його ім'ям 4980 Magomaev названа одна з малих планет Сонячної системи, відома астрономам під кодом 1974 SP1.

ВідеоПомер Муслім Магомаєв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: