Помер патріарх Румунський Феоктист

Предстоятель однієї з 15-ти Помісних православних церков світу патріарх Румунський Феоктист помер від серцевого нападу на 93-у році життя.

Предстоятель однієї з 15-ти Помісних православних церков світу - патріарх Румунський Феоктист - помер від серцевого нападу 30 липня в клініці Фундені в Бухаресті на 93-у році життя.

Як повідомила агенції РИА Новости прес-служба Московської патріархії, у понеділок першосвятителю Румунської православної церкві зробили планову операцію на передміхуровій залозі. За словами лікарів, операція пройшла успішно, проте позначилися похилий вік і втомленість - близько 17 годин по місцевому часу патріарх Феоктист помер.

Патріарх Феоктист
Патріарх Феоктист
Протягом 41 дня повинен бути скликаний Священний Синод Румунської церкви, на засіданні якого відбудеться обрання нового патріарха. А до цього предстоятелем патріаршого престолу стає старий по хиротонії (зведенню в сан) архієрей. В даний час таким є митрополит Банатській Микола.

Феоктист (Арепашу) народився 7 лютого 1915 року у області Ботошань (Румунія). У 1950 році він був рукопокладений в єпископа Ботошанського. 9 листопаду 1986 року він був вибраний п'ятим по рахунку патріархом Румунської церкви.

Патріарх Феоктист брав активну участь в міжцерковному діалозі і підтримував братерські, дружні відносини з православними церквами.

За переказами, християнство у Валахії (сучасній Румунії) проповідували ще апостол Андрій Первозванний і учні апостола Павла. У V столітті особливо виділяється місіонерська діяльність святого Микити Ремезіанського. У 1359 році волоський воєвода Микола Олександр I добився від Константинопольського патріарха зведення Церкви на території Валахії в ранг автономної митрополії.

З 1885 року Румунська церква стала автокефальною (незалежною), а в 1925 році була проголошена Патріархатом.

Юрисдикція Румунської православної церкви розповсюджується на Румунію, а також на ряд єпархій в США і Канада, Західній і Південній Європі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: