Помер письменник Павло Загребельний

Литвин повідомив про смерть українського письменника Павла Загребельного.

Сумну новину про смерть Загребельного повідомив голова Верховної ради Володимир Литвин під час відкриття четвертої сесії ВР.

Павло Загребельний - відомий український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії. Загребельний народився 1924 року на Полтавщині.

У 1941 році, у віці 16 років, Загребельний пішов добровольцем до армії, але вже у серпні того ж року отримав поранення. Після госпіталю майбутній письменний знову пішов до військового училища, потім на фронт, де у серпні 1942 року він отримав тяжке поранення. Потім був полон і до лютого 1945 року фашистські концтабори смерті.

З 1946 року Павло Загребельний навчався на філологічному факультеті Дніпропетровського університету. Після його закінчення у 1951 році працював журналістом та писав. Першою серйозною письменницькою роботою стала "Дума про невмирущого", присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у фашистському концтаборі.

Павло Загребельний понад сорок років працював в українській прозі. Загалом він написав понад сорок романів. Один із них — "Розгін" відзначено Державною премією СРСР, два — "Первоміст" і "Смерть у Києві" — Державною премією УРСР ім. Шевченка.

Твори Загребельного мають читацьке визнання. Друковані масовими тиражами, його книги швидко розходяться; твори перекладені 23 мовами.

Найвідомішими та найвагомішими романами Павла Загребельного стали "Роксолана", "Євпраксія", "Диво", "Я, Богдан". Крім того письменник писав п'єси та кіносценарії.

Свою першу збірку оповідань ”Учитель” він видав у 32 роки, а перший роман ”Європа 45” написав у 35. Його останній роман ”Думки нарозхрист” вийшов друком 1998-го.


Читайте також:

У Львові презентували збірку, яку написали діти емігрантів

Помер американський письменник Джон Апдайк

Російські монархісти вночі таємно "поховали" Леніна

ВідеоПомер класик української літератури - Павло Загребельний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: