Помер відомий письменник та журналіст Пьотр Вайль

Помер журналіст і письменник Пьотр Вайль, головний редактор Російської служби радіо "Свобода". Вайль, який виїхав з Росії в 1977 р., з середини 1990-х жив у Празі.

Пьотр Вайль пішов із життя пізно увечері в понеділок після важкої і тривалої хвороби. Відомий письменник і журналіст Вайль помер у Празі, на 61-му році життя.

Про це у вівторок, 8 грудня, повідомили його колеги.

Вайль - автор книг "Геній місця", "Карта батьківщини", "Вірші про мене". У співавторстві з Олександром Генісом написав: "Світ радянської людини", "Американа", "Російська кухня у вигнанні", "Рідна мова".

У 2007 році, будучи у Львові, Пьотр Вайль розповідав про свій намір написати про Львів та Соломію Крушельницьку.

Пьотр Вайль народився 29 вересня 1949 року в Ризі, але майже все життя прожив за кордоном. Емігрував до США в 1977 році.

Жив у Нью-Йорку, співпрацював з багатьма емігрантськими виданнями, в тому числі з газетою "Новий американець", редактором якої був Сергій Довлатов. З ним Вайль пліч-о-пліч пропрацював 13 років. Літератори стали не лише колегами та однодумцями, але й гарними друзями.

Там же, у США, Вайль познайомився з Йосипом Бродським. Пізніше він виступив упорядником двох збірок поета: "Різдвяні вірші" і "Пересічена місцевість".

Пьотр Вайль працював на радіостанції "Свобода" з 1988 року. Починав у нью-йоркському бюро, де згодом очолив відділення Російської служби.

У 1995 році переїхав до Праги, де став заступником директора Російської служби з інформаційних, потім - з тематичних програм.

Пьотр Вайль отримав кілька літературних премій, є членом-засновником Академії сучасної російської словесності. Входив до редради журналів "Іноземна література" та "Знамя".

Читайте також:

Помер актор В'ячеслав Тихонов

Помер знаменитий письменник Мілорад Павич

Помер шоумен Роман Трахтенберг

Помер Нобелівський лауреат Віталій Гінзбург

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: