Помер знаменитий льотчик Попков - прототип Маестро з фільму "В бой идут одни старики"

Знаменитий льотчик, двічі Герой СРСР Віталій Попков, помер на 88-му році життя. "В бой идут один старики" він вважав найкращим фільмом про льотчиків.

Увечері у суботу, 6 лютого, в Москві помер знаменитий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу Віталій Попков, чий образ був покладений в основу ролі Маестро, зіграної актором Леонідом Биковим у культовому фільмі "В бой идут один старики".

У роки Великої Вітчизняної війни Попков брав участь у 117 повітряних боях, збив 47 літаків противника. У його ескадрильї дійсно був свій музичний ансамбль, показаний у фільмі.

Прес-секретар комітету громадських зв'язків Москви Олена Мокрова розповіла, що ветеран вважав "В бой идут одни старики" найкращим фільмом про льотчиків.

Віталій Попков народився 1 травня 1922 року в Москві. Першу зірку Героя отримав у 1941 році, другу - в 1945-му. Після війни з відзнакою закінчив Військово-повітряну академію, служив на командних посадах. У 1968 році йому було присвоєно звання генерал-лейтенанта авіації.

Генерал Попков був обраний почесним громадянином Москви, а також Сочі, Києва, Одеси, Праги, Відня та Будапешта. У Москві на Самотічній площі встановлено бронзовий бюст героя.

Читайте також:

Помер творець "Пригод Буратіно" режисер Леонід Нечаєв

Помер екс-керівник російського уряду Єгор Гайдар

Помер актор В'ячеслав Тихонов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: