Померла одна з найвідоміших актрис СРСР

На 79-му році життя померла актриса Вія Артмане, яка зіграла приму театру у відомій екранізації С. Моема "Театр".

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на латишське телебачення.

Актриса народилася 21 липня 1929 року в містечку Тукуме в Латвії. Закінчила драматичну студію при Художньому академічному театрі ім. Я. Райніса (1949) і була прийнята в трупу цього театру. Дебют молодої актриси в кіно відбувся в 1956 році - у фільмі "Після шторму" вона зіграла роль молодої дівчини Рити.

Але справжній тріумф чекав Артмане в 1963 році, коли на екрани країни вийшов фільм Михайла Єршова "Рідна кров". У 1966 році з'явилося два фільми з участю Артмане, які закріпили її успіх у глядачів - знаменита стрічка Вітаутаса Жалакявічуса "Ніхто не хотів вмирати" і драма Леоніда Лейманіса "Едгар і Кристина". Яскравий драматичний талант актриси був високо оцінений і глядачами, і критикою, а в 1969 році Вії Артмане було присвоєне звання народної артистки СРСР.

До початку 1970-х років Вія Артмане була однією з найпопулярніших актрис радянського кіно. Окрім театральної і кінематографічної діяльності Артмане активно займалася і суспільною роботою. Вона очолювала Союз театральних діячів Латвії, була членом Радянського комітету захисту миру.

У 1978 році режисер Яніс Стрейч поставив телевізійний фільм "Театр" по роману Сомерсета Моема. Головну роль актриси, прими театру, виконала Вія Армане. Завдяки цій картині актриса знов виявилася на хвилі популярності.

З середини 1980-х років Вія Артмане практично перестала з'являтися на екранах. У 1990 році виходить фільм "Катафалк", а в 1991 році - "Любов". Проте актриса продовжувала активно працювати в театрі. Однією з її кращих робіт за останній час вважалася роль мадам Ракен в спектаклі "Тереза Ракен" по Емілю Золя. У 2000 році актриса зіграла одну з ролей в епізоді "Гра на чужому полі" з детективного серіалу Юрія Морозу "Каменська".


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: