Поповнення віденського музею

78-річний юрист з князівства Ліхтенштейн Герберт Батлінер передав свою рідкісну колекцію музею "Альбертіна".

Albertina
Музей "Альбертіна" у Відені. (Фото: euxus.de)

Віденський музей «Альбертіна», в якому знаходяться найбільші в Європі збори графіки, одержить від мецената як постійну позику близько 500 витворів мистецтва вартістю 500 мільйонів євро. 

Батлінер почав колекціонувати витвори мистецтва в 1960 році і продовжує поповнювати свої обширні збори дотепер. Він має роботи від імпресіоністів до найбільших художників післявоєнного часу, близько чверті - це живопис, інше - графіка і скульптура. 

У числі найцінніших творів в колекції - полотна Дега, Ренуара, Крокувала, Пікассо, Бекона, Фрейда, скульптури Джакометті.
Спочатку "Альбертіна" отримає можливість експонувати роботи з колекції Батлінера протягом десяти років. Після цього часу, якщо власник і його спадкоємці будуть задоволені тим, як музей розпоряджається експонатами, вони залишаться в "Альбертіні" назавжди. 

Діти Герберта Батлінера зможуть забирати деякі картини або скульптури для своїх потреб не більше ніж на два роки. 

Перша виставка з колекції Батлінера відкриється вже у вересні 2007 року: на ній будуть представлені роботи від Моне до Пікассо. У 2008 році музей покаже російський авангард і сучасне мистецтво від Уорхола до Кифера.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: