Повернення цензури

Піклуючись про національні символи, грецька полиція вилучила з виставки відеоінсталяції Єви Стефані.


Відеоінсталяція Єви Стефані, представлена в Греції на виставці-ярмарку сучасного мистецтва "Арт-Афіна", викликала бурні дискусії й резонанс у суспільстві та місцевих ЗМІ, повідомляє РИА Новости. 

Минулої суботи поліціянти ввірвалися на територію міжнародного ярмарку "Арт-Афіна" й конфіскували твір відеоарту Єви Стефані. На стенді демонструвалися уривки з грецьких порнофільмів 40-річної давності в супроводі грецького національного гімну, що дало поліціянтам підстави звернутися до прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу. 

Куратор виставки Міхаліс Аргірос ніч відсидів у відділку. Прокуратура звинуватила його та авторку відео Єву Стефані, яка зараз перебуває за кордоном, в образі національних символів Греції. 

Обвинувачуваним загрожує кілька місяців ув'язнення або великий штраф. 

Зі свого боку, міністр культури Греції Йоргос Вулгаракіс заявив, що йому особисто цей твір мистецтва не подобається, але рішення про прийнятність подібного мистецтва має ухвалювати суспільство. Грецький міністр культури зауважив, що "Арт-Афіна" - це важливий інститут, який працює під егідою міністерства культури та має його підтримку. Твір Єви Стефані не відповідає естетичним уявленням і принципам міністра.

Своєю чергою, автор спірного відео Єва Стефані висловила різкий протест проти дій поліціянтів. На її думку, насильно прибирати з виставки твір - річ неприйнятна, а в Греції це трапляється вже не вперше. Директор ярмарку Христос Савідис уважає, що річ не в змісті твору, а в створенні прецеденту, коли поліція силою прибрала твір з експозиції, а потім "голови в телевізорі заходилися вирішувати, які художники гарні, а які погані". 

Більшість грецьких газет назвала дії поліції "актом цензури". Ліва парламентська партія "Союз" використала в своїй заяві щодо цього слово "мракобісся". Грецька федерація галерей - один із організаторів виставки - також не погодилися з поліцією. 

Група художників організує у вівторок експозицію в Афінах на підтримку спірного відео. 

Поліція та представники прокуратури утримуються від коментарів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: