Предмети старовини повернуться на батьківщину

Іспанія поверне латиноамериканським країнам крадені старожитності.

Іспанська поліція відправила до міністерств культури кількох держав Центральної та Південної Америки каталог із фотографіями 1800 артефактів доколумбової епохи, знайдених деякий час тому на складі в місті Сантьяго-де-Компостела (область Галісія).

Усі ці предмети десять років тому були привезені на виставку мистецтва стародавніх цивілізацій Західної півкулі приватним колекціонером, що знаходиться в даний час у розшуку, повідомляє агентство Reuters.

Фігурка алігатора IV-VIII століття н.е. (Фото: pre-columbianjade.com)
Фігурка алігатора IV-VIII століття н.е. (Фото: pre-columbianjade.com)
Іспанські джерела, зокрема газета El Pais, називають ім'я колекціонера: це коста-ріканський дипломат на ім'я Леонардо Паттерсон. Він організував цю виставку за сприяння лауреата Нобелівської премії миру з Гватемали Рігоберти Менчу і папського нунція в Іспанії Маріо Тальяферрі.

Усі експонати Паттерсон представив як свою власність: його "колекцію" називали кращим приватним зібранням мистецтва доколумбової епохи у світі, оцінюючи в сто мільйонів доларів США.

Він навіть спробував продати частину колекції уряду області Галісія за 18 мільйонів євро. Проте виявилося, що кілька центрально- і південноамериканських країн розшукують предмети з виставки, але сліди цих експонатів загубилися.

Після виявлення складу в Сантьяго, де зберігалися старовини, іспанські поліція та міністерство культури зв'язались із зацікавленими відомствами в Америці. 31 експонат, зокрема керамічний посуд і металеві предмети, передано послу республіки Перу 4 грудня 2007 року. Перуанці вимагають передачі їм ще 200 витворів мистецтва з числа знайдених у Сантьяго-де-Компостела. Претензії інших латиноамериканських держав ще належить уточнити.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: