Протистояння довкола каплиці

У столиці триває протистояння навколо каплиці, побудованої на місці руїн Десятинної церкви - найстарішої кам'яної культової християнської споруди Давньої Русі.

Фундамент Десятинної церкви у Києві
Архів
Фундамент Десятинної церкви. (Фото: ukraine.kingdom.kiev.ua)

Сьогодні Українська православна церква Московського патріархату освятила каплицю, побудовану на місці, де знаходяться залишки старовинної Десятинної церкви.

Водночас законність цієї споруди досі викликає чимало питань. Джерело в Секретаріаті президента припустило, що ситуація навмисне нагнітається перед виборами.

Каплицю на честь усіх захисників Києва біля залишків Десятинної звели рекордно швидко, і священики кажуть, що це зробили на кошти парафіян. На освячення прибули найвищі ієрархи церкви, в тому числі митрополит Володимир Сабодан.

Разом з тим, головний архітектор Києва Василь Присяжнюк заявив, що дозволу на будівництво каплиці він не давав.

Серед вірних сьогодні було чимало людей із власною охороною, зокрема відомий колекціонер та бізнесмен Микола Платонов. За тим, що відбувається, збоку спостерігали й історики-науковці. Вони пообоюються, що унікальні рештки Десятинної церкви, які мають величезну історико-культурну цінність, зникнуть. 

Державні органи влади досі мовчать і ситуацію не коментують. Лише в Секретаріаті президента повідомили, що документів, які б засвідчили законність каплички, у них немає. 

Поки київська влада ухвалює рішення, інші православні церкви вже готуються до акцій протесту.

ВідеоПротистояння довкола Десятинної

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: