Прототипи програли письменнику

Паризький суд визнав п'ятеро жителів села в Центральній Франції за винних в нападі на свого земляка - письменника Пьера Журда.

Пьєр Журд
Lenta.ru
Пьєр Журд
Паризький суд визнав п'ятеро жителів села в Центральній Франції за винних в нападі на свого земляка - письменника Пьера Журда, який описав свою батьківщину в доволі непривабливому вигляді в романі "Pays Perdu" ("Глухе місце"). Одному з селян доведеться виплатити штраф у 500 євро, а чотирьох інших засудили до умовних строків ув’язнення, повідомила газета The Independent.

Журд, чиї предки народились і жили в селі Люссо (Lussaud) (департамент Канталь, регіон Овернь), опублікував свій роман у 2003 році. Критики поставились до книги прихильно, але мешканці Люссо були обурені: письменник зобразив їх дуже невтішно, живописуючи подробиці їхнього сімейного життя.

Зміна імен не змогла обдурити персонажів роману, і в перший же після публікації візит Журда на історичну батьківщину, жителі села закидали його камінням. Хоча автор приніс свої вибачення мешканцям Люссо, вони не прийняли їх.

Процес над жителями Люссо викликав чималий інтерес у Франції. Оглядач впливової газети Le Figaro порівняв атаку персонажів на автора з гіпотетичним нападом героїв "Знедолених" на Віктора Гюго.

Сам Журд, професор літератури в Гренобльському університеті та автор шести книг, обурений тим, що письменник не може писати про те, про що хоче, і що в літературі, як і раніше, виявляються "заборонені території".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: