Провокацію викрито!

Артефакти італійського художника П’єро Манцоні Merda d’Artista (Лайно художника) заповнені гіпсом.

Merda d’Artista (Лайно художника) П’єро Манцоні
Об’єкти італійського художника П’єро Манцоні (Piero Manzoni) за назвою Merda d’Artista (Лайно художника) - закриті банки, у яких повинні знаходитися екскременти, - виявилися заповнені гіпсом.

Таємницю найвідомішої арт-провокації 1960-х років газеті Correre della Sera, на яку посилається The Times, розкрив Агостіно Боналумі (Agostino Bonalumi), близький друг нині покійного Манцоні.

Агостіно Боналумі, що працював разом з Манцоні в Мілані на початку 1960-х, стверджує, що у всіх банках від самого початку був тільки гіпс.

Провокація Манцоні була метою продемонструвати легковір’я і всеїдність публіки, що цікавиться мистецтвом.

"Якщо колекціонер хоче одержати щось по-справжньому особисте від художника, то це - лайно", - писав Манцоні одному зі своїх друзів незадовго до смерті.

У 1961 році Манцоні власноручно закрив 90 банок з етикетками Merda d’Artista. Автор запевнив пресу і критиків, що в кожній банці знаходяться 30 грамів його екскрементів.

Після смерті Манцоні провокаційні об’єкти залишилися затребувані: так, банку за номером 18 було продано на міланському аукціоні за 124 000 євро в травні 2007 року. Лондонська галерея Tate у 2000 році заплатила 22300 фунтів стерлінгів (біля 37 000) за банку номер чотири.

Кілька банок є частиною експозицій таких шанованих зібрань, як Центр Помпіду в Парижі і Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

Після того, як у галереї Tate стало відомо про зміст об’єкта, що зберігається в ній, представник цих впливових зібрань сучасного мистецтва заявили газеті The Times: "Утримати глядача в напрузі - це частина витонченого гумору експоната", тому банка номер чотири не перестала бути об’єктом мистецтва.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: