Рената Літвінова виручила Кіру Муратову

На Московському кінофестивалі відбувся показ фільму "Мелодія для шарманки" української режисерки Кіри Муратової.

Більше 500 журналістів і кінокритиків 21 червня зібрались на прес-показ української картини "Мелодія для шарманки", яка цього року претендує на головний приз Московського кінофестивалю. В основному конкурсі фестивалю цього року представлено 16 картин з 14 країн світу.

Після перегляду нового фільму Кіри Муратової, тривалість якого більше 2-го годин, на запитання журналістів відповідали актори Олег Табаков та Рената Літвінова, продюсер Олег Кохан і художник Роман Хвастов. Сама ж Кіра Муратова не змогла приїхати через бронхіт.

"Я розумію, що ви зараз відчуваєте і як важко ставити запитання відразу після перегляду такого кіно".,- сказав Олег Кохан.

Проте, незабаром пауза змінилася шквалом питань: журналістів цікавили як причини, через які автори взялися за таку тему, так і способи, які дозволили змінити ситуацію з безпритульними дітьми. А також відзначали приголомшуючий ефект музики Земфіри, яка розжарила кульмінації і схожість теми муратівської "Мелодії для шарманки" з останнім фільмом Кшиштофа Зануссі "Серце на долоні".

Учасники прес-конференції розповідали про зйомки картини, складний кастинг на головні ролі, цікаві історії з підбором костюмів і першим монтажем, а також ділилися власними соціальними ініціативами.
"Як Саша Вампілов в 60-ті роки діагностував рак совісті у радянських людей, тепер в державі іншої формації Кіра Муратова попереджає нас про душевну глухоту і роз'єднаність людей, які досить небезпечні, - відзначив Олег Табаков. – І крізь невидимі сльози вона намагається призвати нас бути людьми".

Історія звідного брата і сестри, що відправилися на пошуки своїх батьків у велике місто, яка відбувається в холодну чарівну різдвяну ніч із зовсім не казковим фіналом, виявилася дуже актуальною для літньої Москви.

"Зрозумійте, адже Кіра не може вилікувати, але у неї відкритий фінал, - говорила Рената Літвінова. – І те, що, будучи атеїстом, Муратова бере і знімає такі теми, це може лише вона. Кіра була готова знімати справжніх безпритульних, але всі діти виявилися важко хворими – вони гинуть в цих люках. Це жахливо".

Журі і московські кіномани побачать фільм 22 червня на найбільшому майданчику кінофестивалю – в кінотеатрі "Жовтень", де відбудеться конкурсний показ.

Читайте також:

Ющенко нагородив Кіру Муратову орденом

Рената Літвінова зробила колекцію одягу

Рената Літвінова – найвродливіша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: