Роботи Пінзеля повезуть до Лувру

Паризький музей Лувр і Львівська галерея мистецтв домовилися про обмін виставками. В Парижі відкриється експозиція Пінзеля.

Паризький музей Лувр і Львівська галерея мистецтв домовилися про обмін виставками. Найближчим часом в Парижі відкриється експозиція дерев'яних і кам'яних скульптур Іоанна Георга Пінзеля, який творив на Західній Україні в ХVIII столітті.

У відповідь Лувр обіцяє привести до Львова шедеври зі своєї колекції. Його часто називають галицьким Мікеланджело. Майстер Пінзель здобув європейську освіту, знав міфологію, історію Русі.

Серед його робіт - відома скульптура „Розриваючий ланцюги невільник”, яка присвячена знищенню козацької Запорізької Січі. Більше всього робіт Пінзеля знаходиться в Львівській галереї мистецтв, частина творів - в Баварському національному музеї в Мюнхені. Одне з розп'ять встановлене у Вроцлавському костьолі.

Крім того, в 2010 році в Луврі відкриється виставка Свята Київська Русь. З метою відбору експонатів на цю виставку в липні цього року в Чернігові побували директор Паризького Лувру Анрі Лоретт, головний хранитель фондів Жан Дюпон і директор французького центру в Києві Мат'є Арден.

Іоанн Пінзель - видатний український скульптор другої половини 18 століття. У 1750-60-х роках працював у Львові, Ходовічах, Монастирському і Бучачі. Його походження, деталі особистого життя, зовнішність, а також обставини смерті до цих пір невідомі.

2007 рік проголошений роком Іоанна Георга Пінзеля в трьох областях України - Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: