Російський письменник отримав премію за роман з одного рядка

В Єкатеринбурзі відбулося вручення "Нобелівської премії" Бука" з літератури, заснованої громадським рухом "Старий Букашкін".

Лауреатом "Нобелівської премії" Бука" з літератури став єкатеринбурзький письменник Володимир Блінов за книгу "Роман без назви", повідомляє ИТАР-ТАСС Урал. Авторові вручили нагороду "за найоригінальніший твір 2009 року, що розвиває принципи мінімалізму в літературі Росії". Роман складається всього з однієї фрази: "Не треба! Я сама". Поки він вийшов накладом 150 примірників.

У книзі, крім зазначеного вище рядка, містяться ілюстрації, в тому числі, виконані самим автором, а також стаття літературного критика Костянтина Комарова.

У статті критик каже, що в романі Блінова яскраво проявився так званий "літературний мінімалізм". Цей же прийом використовували у своїй роботі і інші діячі мистецтва. Варто згадати картину "Чорний квадрат" художника Казимира Малевича, моновірш Валерія Брюсова "О закрий свої бліді ноги" або п'єсу "4'33" Джона Кейджа, що представляє собою 4 хвилини і 33 секунди тиші. На початку статті Комаров зазначає, що важко говорити про роман, який становить всього один рядок. На думку критика, автор, який написав таку книжку, поза сумнівом, розраховує на співтворчість читачів.

Володимир Блінов отримав спеціальну медаль, виконану одним з єкатеринбурзьких художників, і диплом.

Старий Букашкін – це єкатеринбурзький народний художник Євген Малахін. Після його смерті в Єкатеринбурзі було створено громадський рух "Старий Букашкін", що пропагує в мистецтві оригінальні принципи, які він встановив.

Читайте також:

Харукі Муракамі написав роман-відповідь на «1984» Дж.Орвела

Літературним рабам за книжки політиків платять 50 тисяч доларів

Найвпливовішою книгою останніх 25 років стала "Сто років самотності"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: