Російський колекціонер повернув старовинну ікону, викрадену зі Львова

Дата публікації
Перегляди
6686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російський колекціонер повернув старовинну ікону, викрадену зі Львова

Ікона "Покрова Борогодиці"

До України повернулася безцінна реліквія - ікона "Покрова Борогодиці" XVI століття, викрадена майже три десятиліття тому.

Російський колекціонер передав Україні ікону "Покрова Борогодиці" XVI століття, викрадену зі Львівського музею українського мистецтва.

Як повідомили у прес-службі Державної митної служби України, шляхетними намірами російського колекціонера і мецената, власника ікони, Ігоря Возякова та за сприяння Міністерства культури України та Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України до України повернуто святиню – ікону "Покрова Богородиці" XVI століття.

Возяков виявив бажання передати ікону в дар Україні, зазначили у прес-службі Держмитслужби.

Також зазначили, що працівники Київської обласної митниці в пункті пропуску "Бориспіль" завершили митні процедури з увезенню неоціненного скарбу на митну територію України в найкоротший термін, тим самим полегшивши її повернення додому, адже відомо, що майже три десятиліття тому цю та багато інших ікон було викрадено з фондів Львівського музею українського мистецтва (нині – Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького).

Як зауважили у прес-службі, в одному з інтерв'ю засновник музею "Дім ікони" в Москві Возяков сказав: "Я точно знаю, що не людина приходить до ікони, а ікона до людини, до того ж завжди з якимсь завданням. Випадкових людей, які займаються їх колекціонуванням, теж немає. Зазвичай, це хранителі, які несуть відповідальність за те, що потрапило до них в руки".

Читайте також:

На Чернігівщині на дереві проявилася ікона Божої матері

Ікона Сталіна "явила диво" прочанам, які провели з нею молитовну ходу

У московському храмі моляться на ікону зі Сталіним

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація