Розкриті таємниці Фріди і Дієго

В столиці Мексики відбудеться виставка особистих речей, фотографій і листів, що належали подружжю Фріді Кало і Дієго Рівері.

Фріді Кало і Дієго Рівері.
Фріді Кало і Дієго Рівері.
З 6 липня по 30 вересня 2007 року в столиці Мехіко відбудеться виставка особистих речей, фотографій і листів, що належали подружжю-художникам Фріді Кало і Дієго Рівере. Вона приурочена до сторіччя з дня народження Кало і п'ятдесятиріччю з дня смерті Рівери. Представлені експонати ніколи не демонструвалися раніше. Виставка названа "Скарби Синього Будинку, Фріда і Дієго" і розміщена в музеї Фріди Кало.

До експозиції увійшли дві перші фотографії, зроблені і підписані Кало, картини Рівера, що ніколи раніше не виставляються, і інші експонати, але це тільки "вершина айсберга", як сказав Рікардо Перес Еськамілья, куратор виставки. У числі інших демонструється фотографія Фріди з іграшковим автобусом і лялькою, що інсценує аварію. Сюжети подібного роду - слідство автокатастрофи, в яку Фріда потрапила в юності.

Фріда Кало померла в 1957 році у віці 47 років, її чоловік помер три роки після. Рівера просив не публікувати архів дружини протягом 15 років. Він доручив експонати колекціонеру сучасного мексиканського мистецтва і своєї останньої коханої - Долорес Ольмедо. Вона заповідала виставити архів тільки після своєї смерті. Всі речі з коробок Кало, розкритих в 2002 році, дотепер каталогізуються. Всередині були знайдені тисячі фотографій, документів, журналів з публікаціями, безліч одягу і іграшок, що належали знаменитій парі.

Велика виставка робіт Фріди Кало проходить також з 13 червня по 16 серпня 2007 року в Музеї палацу витончених мистецтв (El Palacio de Bellas Artes) в Мехіко. Там представлені 354 картини з мексиканських і зарубіжних зібрань. Третина полотен ніколи не демонструвалася. Раніше монографічна виставка Кало пройшла в 2005 році в лондонській галереї Tate, на ній було представлено тільки 87 робіт художниці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: