Рушник довжиною 9 метрів

Українські майстри з усіх областей України планують вишити до Дня незалежності рушник, довжина якого складе 9 м.

Українські майстри з усіх областей України планують вишити до Дня незалежності Рушник національної єдності, довжина якого складе 9 метрів.

"Рушник є самодостатнім витвором мистецтва зі своєю композицією", - розповіла заслужений художник України Олександра Тележенко, що розробила малюнок полотна.

В центрі полотна знаходиться древо життя, на якому розташовано 27 квіток, - за кількістю адміністративних центрів України. Художниця підкреслила, що жодна квітка не повторюється.

Малюнок рушника складається із символів стародавньої української грамоти в символах, які використовували для вишивки і розписів. Довжина готового рушника складе 9 метрів, ширина - 0,75 м.

Науковий консультант проекту Юрій Мельничук додав, що участь у вишиванні рушника візьмуть майстри з усієї України.

Перший крок зробили майстрині Запорізької області, оскільки організатори акції вирішили, що починати варто на батьківщині козаків - острові Хортиця.

Основу для рушника вибирали впродовж тривалого часу і зупинилися на полотні, яке власноруч виткала мешканка сс.Мухарова Хмельницької області.

Генеральний директор фірми Український сувенір і організатор акції Микола Степаненко додав, що "ніякої політики тут не немає і рушник у першу чергу покликаний об’єднувати жителів країни".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: