Рушник єднання вже на Волині

Волинь - це 19-та область, де триває всеукраїнська культурно-мистецька акція. Незабаром рушник має завершити мандрівку Україною.

Рушник єднання вже на Волині
ТСН
Рушник єднання вже на Волині
Велетенська вишиванка має надзвичайну енергетику , запевняють організатори – закінчується набридливий дощ, так було на Волині, і навпаки, посилає там, де його давно чекали, наприклад у Дніпропетровську. Рушник приймає далеко не всіх. Вишивальниці, які свій хист використовують винятково з комерційною метою, ніяк не можуть знайти місця біля 9-тиметрового полотна. Волинські мотиви на рушник єднання клали 30 кращих вишивальниць з усіх районів області. За давньої традицією цьому передувала молитва і омовення: справа вимагає чистих помислів і чистих рук.

У доробку 70-річної Мирослави Тимощук близько півтисячі вишиванок, роздарованих нею по всьому світу. Її вважають класиком і берегинею автентичної волинської вишивки. Відновленню і популяризації якої вона присвятила 25 років. Волинська вишивальниця володіє багатьма техніками вишивки: тут і пречудова гладь, філігранний хрестик, вишукана мережка білим по білому, але визначальний – найдавніший стиль вишивання, занизування техніка, яка імітує ткацтво.

Мирослава Тимощук – вишивальниця: «Волинська вишивка характерна тим, що вона від нашого минулого в ткацтві. На Волині займалися ткацтвом, ткали на верстатах. А потім люди почали думати, як би це ще і голкою, і ниткою».

Акція є народною і не належить жодній політичній силі. Хоч на завершення є намір, кажуть організатори, поставити під рушник усіх державних і політичних очільників, аби ті привселюдно заприсяглися спільно працювати на благо України. По завершенні роботи, рушник єднання має ще раз об’їхати всю Україну, тепер по музеях. А зберігатиметься в музеї української вишиванки, який ще належить створити.

ВідеоРушник єднання вже на Волині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: