Саркофаг іспанського монарха ХІІІ століття сфотографували зсередини

Cаркофаг каталонського монарха Педро III Арагонського сфотографували зсередини.

Іспанські археологи проведуть дослідження саркофагу з мумією монарха Педро III Арагонського, що був похований на монастирському цвинтарі Сантес Креус в Каталонії.

Останки монарха дуже добре збереглися, і дослідники, взявши зразки ДНК, сподіваються встановити причину його смерті і відтворити зовнішній вигляд короля.

Археологам за допомогою спеціальної камери вдалося сфотографувати саркофаг монарха зсередини. Радник з культури Женералітата Каталонії Жоан Мануель Трессеррас заявив, що могила Педро III Арагонського є єдиним похованням правителів Арагона, яке не було зневажене.

Дослідивши саркофаг, фахівці дійшли висновку, що мумія монарха перед похороном була оброблена ароматичними оліями; крім того, тіло короля покрито якоюсь тканиною, а на голові у нього щось подібне на шолом. Дослідження мумії монарха приурочено до 850-річчя монастиря Сантес Креус і буде вестися протягом півроку.

Педро III Арагонський, що вважається одним з найбільш значних каталонських монархів, правив Арагоном і Валенсією з 1239 по 1285. За його правління до Арагону була приєднана Сицилія, здобута в 1282 році.
 

Читайте також:

У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Виверження вулкана ледь не знищило людську цивілізацію

Зображення експонатів Національного музею Іраку опублікують в інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: