Шорт-лістерів "Букера" можна буде почитати в Інтернеті

Тексти романів, що ввійшли до шорт-лісту "Букера-2007" можна буде безкоштовно викачати з Інтернету.

Тексти всіх шести романів, що ввійшли до шорт-лісту Букеровської премії за цей рік, з'являться в Інтернеті в безкоштовному доступі, пише в четвер британська газета "Дейлі телеграф".

Одна з найпрестижніших літературних премій у світі майже протягом усіх 40 років свого існування піддавалася критиці за те, що нагороду отримували лише "темні, нечитабельні й важкі томи".

І ось, через два дні після присудження премії ірландській письменниці Енн Енрайт за роман "Зібрання", оргкомітет премії ухвалив рішення, яке покликане змінити імідж "Букера" як суто елітарної літературної премії.

Як пише газета, в даний час організатори "Букера" ведуть переговори з Британською радою та видавцями книг про те, щоб перевести всі шість романів у цифровий формат і потім викласти в Інтернет - з тим, щоб їх міг прочитати будь-хто, навіть у віддалених куточках планети, куди звичайні книги не доходять.

На думку голови Фонду Букеровської премії Джонатана Тейлора, ініціатива ретельно продумана, хоча деякі деталі поки допрацьовуються.

Передбачається, що безкоштовний доступ до текстів творів не позначиться на продажах книг, оскільки велика ймовірність того, що прочитавши текст в Інтернеті, людина потім купить вподобану книгу в магазині.

Проте заступник глави видавництва "Jonathan Саре", що випустила "Зібрання", вважає, що краще було б розміщувати в Інтернеті лише частину книги, а не повний її текст.

У шорт-ліст "Букера" цього року ввійшли, крім переможця роману "Зібрання" Енрайт, повість британського письменника Ієна Мак'юена "На Чезільському пляжі", романи "Містер Піп" новозеландця Ллойда Джонса, "Вимушений фундаменталіст" пакистанця Мохсіна Хаміда, "Даркмени" британки Ніколи Баркер, "Люди тварини" індійця Індри Сінхи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: