Сім чудес України

Під час чергового етапу всеукраїнської акції "Сім чудес України" названо 21 номінанта на це звання.

Сім чудес України
Національний історико-архітектурний заповідник Кам’янець. (Фото: О.Поливко)
Під час чергового етапу всеукраїнської акції "Сім чудес України" названо 21 номінанта на це звання. 

Номінантів, що беруть участь у конкурсі, представив у суботу, 7 липня, в Умані (Черкаська область) голова оргкомітету акції Микола Томенко.

Змагатися за звання одного із семи чудес України будуть Національний дендрологічний парк Софіївка (Умань, Черкаська область), будинок Державної промисловості в Харкові, Свят-Успенська Святогорська Лавра (Слов’янськ, Донецька область), комплекс споруджень 13-19-го століть Хотинська міцність (Хотин, Чернівецька область), державний історико-археологічний музей-заповідник Кам’яні могили (Запорізька область).

Серед номінантів також Олеський замок (Львівська область), Луцький верхній замок, комплекс князів Острозьких - замок і Острозька академія (Ровенська область), Лівадійський палац-музей (Велика Ялта, Крим), музей Писанка в Коломиї (Івано-Франківська область), замок Паланок у Мукачеві (Закарпатська область), Антонієви печери (Чернігів), Національний заповідник Софія Київська (Київ).

Крім того, у конкурсі беруть участь національний заповідник Херсонес Таврійський (Севастополь), національний заповідник Острів Хортиця (Запоріжжя), національний історико-архітектурний заповідник Кам’янець (Хмельницька область), національний заповідник Переяслав (Київська область), Києво-Печерська Лавра (Київ), Свято-Успенська Почаївська Лавра (Тернопільська область), Одеський державний академічний театр опери та балету, Шевченківський національний заповідник у Каневі (Черкаська область).

Томенко повідомив, що, починаючи зі 7 липня, проводитиметься голосування і 21 серпня нинішнього року будуть названі сім чудес України.

При цьому він виразив думку, що наступного року можливе проведення акції "Сім природних чудес України", оскільки деякі з об’єктів, що називалися, не ввійшли до списку номінантів, тому що не є об’єктами історичної або культурної цінності, однак являють природну цінність.

В інтерв’ю журналістам, Томенко підкреслив, що задоволений черговим етапом акції і не виключив, що за кілька років організатори можуть повернутися до проведення цієї акції для того, щоб оновити список чудес України.

Томенко також підкреслив важливість цієї акції та виразив  бажання, щоб усі посадові особи й представники влади в Україні брали участь у якнайшвидшій реконструкції цих об’єктів. Він зазначив, що це дозволить збільшити кількість іноземних туристів в Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: