Скарби вікінгів

Двоє британських шукачів скарбів на фермі в Північному Йоркширі відкопали найбільшу знахідку часів вікінгів за останні 150 років.

скабр вікінгів
Lenta.ru
Скарб вікінгів, знайдений у Північному Йоркширі
У Великобританії знайдені скарби вікінгів, вартість яких фахівці оцінили в 750 тисяч фунтів стерлінгів, пише газета Daily Mail. У Британському музеї заявили, що подібна знахідка була зроблена вперше за останні 150 років.

Клад знайшли двоє британців - Девід і Ендрю Уелани, які захоплювалися пошуками стародавніх поховань. Обстежуючи територію однієї з ферм в графстві Норт-Йоркшир за допомогою металошукача, вони знайшли стару монету. Проте шукачі скарбів не стали зупинятися на цьому і вирішили розкопати місце знахідки чим глибше.

У землі вони знайшли позолочену срібну чашу, 617 срібних монет, золоті браслети, брошки, а також шматки необробленого срібла. Експерти вважають, що знайдена чаша була зроблена в північній Франції в дев'ятому столітті, а монети датовані десятим сторіччям.

Фахівці вважають, що всі ці коштовності належали знатному вікінгу, який зарив їх в землю для збереження приблизно в 927 році. Саме в цей час при королі Етельстане англосакси вигнали вікінгів з північної Англії.

Згідно законам Великобританії, Британському музею буде запропоновано викупити ці цінності, а виручені гроші будуть порівну розділені між шукачами скарбів, що знайшли скарби, і власником земельної ділянки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: