Складено рейтинг цінностей, вкрадених з музеїв і галерей України

Найдорожчим викраденим музейним експонатом в Україні визнали полотно Караваджо "Взяття Христа під варту або Поцілунок Іуди".

Журналісти за підтримки експертів склали рейтинг найдорожчих предметів, викрадених з музеїв і галерей України.

В основу рейтингу, складеному журналом "Кореспондент", ліг Каталог вкрадених цінностей, який у березні 2010 року видала Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України за фінансової та експертної підтримки Гільдії антикварів.

У каталозі понад тисяча предметів: картини, скульптури, монети, рідкісні видання та інші раритети, викрадені з державних і приватних колекцій за десять років. Каталог видали з метою допомогти у розшуку зниклих речей – його вже передали на митницю, Міністерству внутрішніх справ, Службі зовнішньої розвідки, Міністерству закордонних справ.

Журналісти за допомогою фахівців з Гільдії антикварів вибрали найдорожчі та найбільш цінні з художньої точки предмети з цього каталогу.

Перше місце в списку посіло полотно італійського художника Мікеланджело Мерізі Караваджо "Взяття Христа під варту або Поцілунок Іуди" (1573-1602). Воно було викрадено з Одеського музею західного і східного мистецтва в ніч з 31 липня на 1 серпня 2008 року. Його оцінюють у 100 млн доларів.

На другому місці – пара картин Івана Айвазовського "Морський пейзаж з вітрильником", "Морський пейзаж з човном" (пара). Полотна були викрадені 1 серпня 2006 року з приватної колекції мешканця Львова. Вартість – близько 200 тис. доларів.

Третій і четвертий рядки обіймають дві роботи Альберта Ерделі – "Пейзаж у саду" і "Натюрморт з флокси". Обидві картини були викрадені 17 вересня 2004 року з приватної колекції мешканця Ужгорода Закарпатської області. Їхня вартість – близько 70 тис. доларів за кожну.

Замикає першу п’ятірку колекція монет часів Золотої Орди (5 000 одиниць) із золота, срібла і міді. Її було викрадено 4 листопада 2006 року з приватної київської колекції. Вартість – близько 50 тис. доларів.

Далі в списку найбільш цінних культурних предметів, які були вкрадені в Україні за останні десять років, йдуть:

6. Монета "Петровський рубль", 1724 р., срібло. Вкрадена 2 лютого 2002 року з Путивльського краєзнавчого музею. Вартість – до 10 тис. доларів.

7. Картина "Пам’ятник Володимиру над Дніпром", 1972 рік, Василь Непийпиво. Вкрадено 1 лютого 2009 року з Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука. Вартість - близько 10 тис. доларів.

8. Інтер’єр з шафою для посуду (з серії Інтер’єри Полісся), XX ст., Тетяна Яблонська. Вкрадено 1 лютого 2009 року з Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука. Вартість - близько 10 тис. доларів.

9. Червоний кут (з серії "Інтер’єри Полісся"), XX ст. ,Тетяна Яблонська. Вкрадено 1 лютого 2009 року з Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука. Вартість - близько 10 тис. доларів.

10. Картина "Два павичі", ХХ ст., Марія Примаченко. Вкрадена 22 червня 2006 року з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. Вартість - до 10 тис. доларів.

11. Картина "Дикий горботрус" (Міфологічний сюжет. Жовтень), ХХ ст., Марія Примаченко. Вкрадена 22 червня 2006 року з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. Вартість - до 10 тис. доларів.

12. Робота "Лісові панянки", ХХ ст., Марія Примаченко. Вкрадена 22 червня 2006 року з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. Вартість - до 10 тис. доларів.

Читайте також:

Вкрадений в Одесі "Поцілунок Іуди" знайшли на інтернет-аукціоні

В Одесі випадково знайшли картину Тиціана вартістю 200 млн доларів

З музею в Бельгії викрали картину Магрітта за 4 млн євро

Christie's виставить на продаж картину Пабло Пікассо за 60 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: