Софія Київська була збудована раніше

Софія Київська старша на 15 років, ніж вважалося дотепер. Офіційна дата заснування - 1037 рік, але є й інша дата.

Софія Київська
В літературі є 2 дати появи Софії - офіційна і ще з Новгородського літопису, там вказано 17-й рік. (Фото: etometro.by.ru )
Співробітники заповідника знайшли графіті на стіні видряпана інша дата - 1022 рік. А це може означати, що храм будував не Ярослав Мудрий, а Володимир Великий. Але з такими висновками погоджуються не всі науковці.

Графіті, навколо якого почались наукові суперечки, адже дата 1022 рік – старша, аніж офіційно визнана для зведення Святої Софії. Професор Нікітенко розповідає, що напис був відомий до цього, але на її думку, його неправильно трактували.

Це все не доведено і є гіпотезою, вважає професор Івакін. Є інші трактування цього графіті, а Софія, з архітектурної точки зору відрізняється від Десятинної церкви, яку зводив Володимир. В літературі є 2 дати появи Софії - офіційна і ще з Новгородського літопису, там вказано 17-й рік.

За часів Ярослава, каже професор Нікітенко - літописці хотіли догодити йому, і могли приписати ідею Софії. А дехто тепер також не хоче визнавати цей храм давнішим.

Взагалі-то видряпувати написи на стінах величної Софії забороняли у всі часи і за це навіть карали, але якби не люди, які їх писали, як би історики дізнались про правду.

На стінах Софії ще сховано сотні написів. Хто знає, які ще історичні факти вони викриють і хто ж насправді є фундатором цього храму.

ВідеоСофія Київська може мати іншу дату будівництва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: