Сьогодні легендарному Тарапуньці – Юрієві Тимошенку – виповнилося б 90

В 1919 році 2 червня народився актор Юрій Тимошенко, який запам'ятався мільйонам як Тарапунька.

Юрій (по документах - Георгій) Трофімовіч Тимошенко народився 2 червня 1919 р. в Полтаві. Після закінчення школи вчинив в Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенко-Карого, який закінчив перед війною в 1941 році.

У роки Великої Вітчизняної війни виступав в ансамблі пісні і танцю Південно-Західного фронту в образі-масці банщика Мочалкіна в дуеті з Юхимом Березіним.

Після війни Тимошенко, змінивши сценічний псевдонім, почав виступати в образі міліціонера Тарапуньки, але залишився в парі з Юхимом Березіним. Тоді й утворився  дует Тарапунька і Штепсель. Спочатку творчого шляху вони виконували інтермедії парного конферансу, самостійні концертні номери, потім почали грати естрадні спектаклі, такі як "Везли естраду на декаду", "Рівно 20 з гаком", "Смеханічний концерт", "Від і до" і ін.

Тимошенко був сценаристом, режисером і виконавцем головних ролей в кінокомедіях: "Тарапунька і Штепсель під хмарами" (1953); "Пригоди з піджаком Тарапуньки" (1955); "Штепсель одружує Тарапуньку" (1957); "Їхали ми, їхали...!" (1962).

Юрій Тимошенко знявся у воєнно-драматичних фільмах: "Центр падіння" (1947) – роль репортера; "Падіння Берліну" (1949) – роль Кості Зайченко, за яку у 1950 році отримав Сталінську премію; "Калиновая роща" (1953) – роль Кандиби; "Доля Марини" (1953) – роль кореспондента; "Далеко від Москви" (1953) – роль телеграфіста; "Зелений фургон" (1959) – роль Гріщенко.

У 1960 р. Юрій отримав звання Народного артиста Українською РСР. Був нагороджений 4 орденами і медалями.

Юрій Тимошенко помер 1 грудня 1986 р., похований на Байковому кладовищі.

 

ВідеоДует Тарапунька і Штепсель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: