Сьогодні вночі слухняним дітям Св.Миколай носитиме подарунки

За поширеною легендою, Св. Миколай вже у ранньому дитинствіпочав творити чудеса.

Св.Миколай народився близько 280 року в місті Патарі в Малій Азії за часів царювання римського імператора Валеріана. Його батьками були багаті та правовірні християни - Феофан та Нона.

Св. Миколай завжди уникав мирських веселощів, часто бував у храмі Божому і, зрештою, відцурався мирського життя й прийняв чернечий чин. Свою спадщину він роздавав бідним.

За доброчесне життя Св. Миколай був обраний єпископом свого рідного міста Мір у Лікії. Звідси походить назва Святого - Миколай Мірлікійський. Під час гоніння в Римській імперії на християн та християнську церкву Св. Миколая схопили і кинули до в'язниці. За часів імператора Костянтина Великого його звільнили, і він повернувся до свого приходу.

6 (19) грудня 345 року великий святитель помер. Тіло його було поховане в соборному храмі міста Мір.

У народному побуті існувало вірування, що під час життя і навіть після смерті Микола продовжував здійснювати чудеса. Як одному з найулюбленіших у народі Святих, Миколі було присвячено два дні у році, що встановлено церквою, - один навесні, Микола весняний (у день перенесення мощей Святого), а другий взимку (в день його смерті).

"Миколая" - веселе народне свято, під час якого варили пиво та запрошували гостей.

Сьогодні він відомий як головний персонаж різдвяно-новорічних свят та улюбленець західних дітлахів - Санта Клаус (це перекручена назва голландського Sinte Klaas - "Святий Микола"). Його родичі - англійський Father Christmas - "батечко Різдво" та наш Дід Мороз.

В ніч на Миколая слухняні діти отримають подарунки від Святого.

ВідеоСв.Миколай носитиме подарунки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: