Сьогодні закохані відзначають День святого Валентина

Закохані пари всього світу святкують в цю суботу День святого Валентина.

Традиція шанування цього святого як небесного покровителя люблячих сердець носить швидше народний, а не церковний характер: ні Православна, ні Католицька церква не згадують 14 лютого єпископа Валентина Інтерамського, що жив в римському місті Терні в III столітті і дав назву святу.

Легенда пов'язує ім'я святого Валентина з численними добрими справами, які він зробив для закоханих. Наприклад, за переказом, він таємно вінчав закоханих легіонерів, яким імператор Клавдій забороняв одружуватися, мирив тих, що посварилися, дарував парам, що одружуються, квіти і навіть писав за безграмотних легіонерів любовні листи. Все це врешті-решт стало відомо, Валентина узяли під варту, а незабаром імператор підписав указ про його страту.

Останні дні життя святого теж оповиті романтичним флером. За легендою, в єпископа Валентина закохалася дочка тюремника, яку він вилікував від сліпоти. Як священнослужитель, що дав обітницю безшлюбності, він не міг відповісти на відчуття дівчини, але в ніч перед стратою послав їй прощальну записку, яку, мабуть, і можна вважати найпершою "валентинкою".

Багато істориків, втім, стверджують, що коріння цього свята чисто язичницькі і беруть свій початок у передвесняних обрядів, пов'язаних з пробудженням природи і любові.

З XIV століття в англійській і французькій літературі фіксується традиція святкувати День святого Валентина як день закоханих. Проте особливу популярність свято знайшло в Європі на початку XIX століття, тоді ж почалося і серійне виробництво "валентинок".

У наші дні святу святого Валентина нерідко дорікають у тому, що він придбав риси чисто комерційного культу і не нагадує людям, в першу чергу молоді, про християнський ідеал стосунків між чоловіком і жінкою. В зв'язку з цим нерідко лунають заклики відмовитися від святкування Дня закоханих. Проте відомі місіонери Російської православної церкви пропонують не відкидати огульно День святого Валентина, а наповнити його християнським значенням. Не випадково в повістці зустрічі патріарха Кирила з молоддю, яка пройде 14 лютого в рамках Стрітенськіх зустрічей, планується серед іншого обговорити відношення Церкви до любові і Дня закоханих. 

Читайте також:

Хто насправді вигадав День закоханих?

Як знаменитості освідчуються в коханні

Кохання - це чотирирічне божевілля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: