"Соц-арт" покажуть у Парижі

У Партижі відкривається скандально відома виставка "Соц-арт: політичне мистецтво в Росії з 1972 року".

"Міліціонери, які цілуються"
"Міліціонери, які цілуються" (Фото: e-gallery.guelman.ru)
У паризькому виставковому комплексі La Maison Rouge відкривається скандально відома виставка "Соц-арт: політичне мистецтво в Росії з 1972 року", організована Трет’яковською галереєю, повідомляює „РІА Новини”.

Нагадаємо, що відкриттю виставки намагався перешкодити міністр культури і масових комунікацій Олександр Соколов, який вважає її "порнографією" і "ганьбою для Росії".

Зокрема, він залишився незадоволений твором групи "Сині носи" під назвою "Ера милосердя", також відомим як "Міліціонери, які цілуються". У результаті цензурі з боку Роскультури піддалися 17 творів.

Організатори виставки з Трет’яковської галереї називають цю цензуру поперемінно то естетичною, то етичною.

Всі ці твори, як заявив директор Трет’яковки Валентин Родіонов, "містять образливі слова, мат, свастику і політичні шаржі". За його словами, цих творів не було в списку, який куратор виставки Андрій Ерофєєв подавав на затвердження у Вчену раду галереї.

"У результаті порушення трудової дисципліни куратором перетворилося на проблему існування цензури в Росії", - відзначила заступник директора Трет’яковки з наукової роботі Ірина Лєбєдєва.

Тим часом ініціатор паризької виставки, президент фонду La Maison Rouge Антуан де Жільбер висловив співчуття про таке рішення російської сторони. "Нам складно його зрозуміти", - зізнався він, додавши, що інші 180 творів будуть виставлені, оскільки "не показувати інших художників було б ще гірше".

Ідея привести "Соц-арт" до Парижа з'явилася у француза після того, як він побачив цю виставку в Трет’яковській галереї в Москві. У березні 2007 року вона проходила в рамках 2-ої Московського бієннале сучасного мистецтва.

"Тоді експозиція, на якій ми ризикнули показати і "Еру милосердя", за місяць демонстрації не отримала ніяких нарікань ні від глядачів, ні зверху", - нагадала Лєбєдєва.

Недавно незадоволеність виставкою виразила також міжрегіональна громадська правозахисна організація "Центр народного захисту". 

Як заявив агентству директор організації Олег Кассін, він має намір притягати організаторів виставки до кримінальної відповідальності за "порнографічний зміст" деяких картин і "розпалювання міжрелігійної ворожнечі". За його словами, відповідні заяви він направив російському керівництву і генеральному прокуророві. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: