Спецслужби Мексики близько 20 років стежили за Габріелем Гарсія Маркесом

Агентам не вдалося проникнути у близьке коло спілкування Маркеса: максимум, чого вони домоглися, це прослуховування його телефонних розмов.

Мексиканська розвідка стежила за письменником Габріелем Гарсією Маркесом з 1960-х до початку 80-х років, коли він жив у Мексиці. Федеральне розвідувальне управління (DFS), скасоване в 1986 році, почало стеження за Маркесом в 1967 року.

Документи DFS про стеження за письменником до теперішнього часу не публікувалися. Ці документи є звітами і донесеннями агентів розвідки про зустрічі Маркеса з лідерами латиноамериканських країн (особливо Чилі, Сальвадору і Колумбії) і високопоставленими європейськими політиками - зокрема, з Франсуа Міттераном.

Агентів DFS особливо цікавив зв'язок Маркеса з комуністами і, у зв'язку з цим, дружба письменника з Фіделем Кастро. У 1982 році, коли письменник став лауреатом Нобелівської премії, DFS в одному із звітів назвав його агентом кубинської пропаганди, так як він передав права на "Хроніку оголошеної смерті" уряду Куби.

Ніяких наслідків стеження DFS для письменника не мала. Як відзначає видання, з документів розвідки випливає, що агентам не вдалося проникнути у близьке коло спілкування Маркеса: максимум, чого вони домоглися, це прослуховування його телефонних розмов. Вся інформація розвідки про письменника після 1985 засекречена і зберігається в архівах Центру розслідувань і національної безпеки (CISEN), нинішньої спецслужби Мексики, що прийшла на зміну DFS та її спадкоємиці DISEN в 1989 році.

Гарсіа Маркес переїхав до Мексики з Колумбії на початку 1960-х років і в 1981 році попросив у цій країні політичного притулку. В даний час письменник живе в Мехіко.

Габріель Гарсіа Маркес вважається одним з найвпливовіших письменників XX століття. Його книга "Сто років самотності" періодично потрапляє в списки найбільш впливових і найважливіших книг останніх десятиліть і вважається одним з головних романів латиноамериканського літературного "буму" 60-70-х років. Останній роман письменника "Згадуючи моїх сумних повій" був опублікований в 2004 році.

Читайте також:

Найвпливовішою книгою останніх 25 років стала "Сто років самотності"

Маркес пише книгу з чотирьох варіантів

Маркеса нагородили орденом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: