США повернуть артефакти Перу

Єльський університет погодився повернути Перу тисячі артефактів, які були знайдені в загубленому місті інків Мачу- Пікчу.

Перу
Загублене місто інків Мачу-Пікчу. (Фото:saga.uа)
Єльський університет погодився повернути Перу тисячі артефактів, які були знайдені в загубленому місті інків Мачу-Пікчу в 1911-1915 роках професором Хайремом Бінгемом.

Серед дорогоцінних історичних артефактів, які були доставлені в Єльський університет американським дослідником, експертом в області доколумбових цивілізацій, Хайремом Бінгемом, є більше 4 тисяч виробів з кераміки, дорогоцінних каменів, золота, срібла й кістки.

Як заявили представники адміністрації цього навчального закладу, було визнано, що Перу є законним власником тисяч реліквій, знайдених у поселенні інків, однак ряд артефактів все-таки залишиться в американських учених до завершення досліджень.

Нагадаємо, що влада Перу вимагала повернення коштовної колекції ще в 2006 році, наполягаючи, що факт виявлення 4 тис. артефактів не дає автоматичного права на їх вивезення без дозволу місцевої влади. Єль тоді запропонував розділити колекцію, але влада Перу пригрозила подати в суд на університет.

У результаті сторони домовилися спільно профінансувати повернення колекції в древню столицю інків - місто Куско.

"Таке взаєморозуміння є новою моделлю міжнародної співпраці в галузі спільного керівництва культурними й природними багатствами", - підкреслили представники Єлю у своїй заяві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: