Стародавні знахідки

Археологічна експедиція, що працює в районі стародавньої Олімпії, знайшла чотири раніше невідомі могили мікенської епохи.

Поховання, датовані XV-XI століттями до нашої ери, містять багатий інвентар, зокрема дитячі іграшки, вони були знайдені на заході півострова Пелопонесс.

У могилі з дитячими іграшками були знайдені також зображення божественних покровителів і статуетка жінки, що обіймає дитину. У сусідніх похованнях знаходилося ще кілька керамічних колб. Голова експедиції Олімпія Бікату відзначила, що одна з амфор представляє особливий інтерес: на ній зображена лежача на ношах людина, яку несуть четверо помічників. Подібних сцен в мікенській іконографії дотепер відомо не було. Ще одна цікава знахідка - колба-фляга з візерунками, що нагадують кипріотські, що вказує на зв'язок материкової Греції з цим островом.

Експедиції Бікату вдалося також знайти залишки римських лазень, датованих I-IV століттями нашої ери.

Олімпію, де з VIII століття до нашої ери і до IV століття нашої ери проходили Олімпійські ігри, багато разів вивчали археологи. У XX столітті масштабні розкопки в ній велися в 1960-х і 1990-х роках. До тепер були відкриті нашарування Олімпії, які датовані протогеометричним часом, тобто приблизно X століттям до нашої ери.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: