Статуї Праксителя зібрали в Греції

У Національному археологічному музеї Греції відкрили виставку, присвячену великому скульпторові античності Праксителю.

Афродита Кнідська Праксителя (Фото: Wikipedia)
Афродита Кнідська - найвідоміша скульптура Праксителя. (Фото: Wikipedia)
У Національному археологічному музеї Греції відкрили виставку, присвячену великому скульпторові античності Праксителю, повідомляє агенція "РИА Новости”.
Експозиція представляє ряд скульптурних композицій, приписуваних Праксителю, що жив у четвертому столітті до нашої ери. Всі його твори збереглися в копіях, зроблених римськими скульпторами.

Загалом у музеї виставлено 79 експонатів з європейських музеїв, зокрема з Лувру, Британського музею, Музеїв Ватикану й Капітолія в Римі, Дрезденського музею. Свої експонати надіслали й грецькі музеї - стародавньої афінської Агори, Елевсина, Враврона, Фів, островів Кіс, Родос, Керкіра, Крит і багатьох інших. 

Аполлон Савроктон (Фото: Wikipedia)
"Аполлон, що вбиває ящірку" - статуя Праксителя. (Фото: Wikipedia)

Виставка містить три розділи. У першому представлено основи статуй із підписом Праксителя та стародавні монети з зображенням його творів. У другому розділі відвідувачі побачать ті рідкісні статуї четвертого століття до нашої ери, пов'язані з ім'ям Праксителя, які збереглися до сьогодні. Тут також є римські копії робіт великого скульптора.

У третьому розділі представлено роботи майстрів кола Праксителя, його майстерні. Відомими скульпторами були батько Праксителя Кефісодот Старший і діти - Кефісодот молодший і Тимарх.

Як заявив на відкритті виставки в четвер прем'єр-міністр Греції Караманліс, ім'я Праксителя впродовж двадцяти п'яти століть асоціюють із усією грецькою культурою.

"Пракситель виразив в своєму мистецтві ідеали міри, гармонії й гуманізму, що народилися на грецькій землі, щоб охопити потім всю планету. Він довів на практиці - і, як і раніше, доводить через 25 століть, - що прекрасне означає відповідність і гармонію", - сказав Караманліс. 

Гермес Праксителя (Фото: Wikipedia)
Статуя Гермеса з немовлям Діонісом - єдина статуя, що її приписують безпосередньо Праксителеві. (Фото: Wikipedia)

Праксителя (близько 390 до н.е. - близько 330 до н.е.) вважають одним із найбільших стародавніх скульпторів епохи пізньої класики. Його твори відомі в описах стародавніх авторів і в античних копіях. Єдина скульптурна композиція, яку багато вчених приписують Праксителеві особисто - це статуя Гермеса з немовлям Діонісом, проте і її деякі схильні вважати не оригіналом, а копією часів античності.

Серед знаменитих робіт Праксителя - "Аполлон Савроктон" ("Аполлон, що вбиває ящірку"), "Афродита" з острова Кіс, що милується своїм відображенням у дзеркалі, "Сатир, що відпочиває". Найбільш прославленою роботою Праксителя є "Афродита Кнідська", що зняла одяг перед купанням.

Особливо видатним досягненням Праксителя була віртуозна техніка, що завдячує тонкій обробці мармуру й неперевершеному мистецтву світлотіні. Крім того, скульптор досяг досконалості в передачі пластики людського тіла - його Гермес невимушено притуляється до стовбура дерева, і в глядача не виникає навіть думки про те, що його витончену фігуру висічено з важкого шматка мармуру.

Виставка, присвячена Праксителеві, триватиме в Національному археологічному музеї в Афінах до 31 жовтня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: