Сумна виставка

Посмертні маски відомих людей показують в одному зі столичних музеїв. Серед 43 копій - обличчя українських гетьманів, австрійських музикантів і німецьких філософів.

Посмертна маска Сергія Єсеніна (Фото: esenin.niv.ru)
Посмертна маска Сергія Єсеніна (Фото: esenin.niv.ru)
Він змащує вазеліном обличчя, щоб потім не відірвати шкіру. Це раніше в цю майстерню шикувалися черги родичів померлих партійних босів. Нині ж, аби показати, як роблять посмертну маску, запрошують живих.

Добровольця Володимира обкладають мокрими газетами й пінопластом - маска не повинна розтікатись. Гіпс на обличчя мерця виливали ще давні римляни.

Сучасні українці смертельні маски замовляють украй рідко. Скульптор Ігор Макагон уточнює: задоволення це не з дешевих – коштує це близько 500 доларів.

Вдихнути на повні груди Володимирові вдається тільки за п'ятнадцять хвилин. Якоїсь миті, зізнається, боявся втратити брови.

Ідентичність форм 100-відсоткова. З цієї маски можна змальовувати портрети, як з оригінала.

Німецькі композитори й російські царі. В експозиції цього музею 43 посмертні маски видатних діячів світу. Ось філософ Кант показує язика - від старості в нього провалилась щелепа. На відбитках анфасу актора Бучми й письменника Шукшина кілька десятків волосинок - скульптори, мабуть, зекономили на вазеліні. Головне, запевняє директор музею Дмитро Шльонський, - ці маски передають вдачу людини.

Українці першими у світі організували експозицію посмертних масок. Збирали її 5 років, експонати шукали на всіх континентах. Музейники називають прем'єру надзвичайно цінною. Щоправда, тільки для історії - насправді купувати ексклюзивні відбитки мерців охочих немає.

ВідеоВиставка посмертних масок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: