Тутанхамон помер через полювання

Група єгиптологів висунула припущення, що Тутанхамон помер від травми, отриманої при падінні з колісниці під час полювання.

Тутанхамон
Lenta.ru
Тутанхамон, як припускають учені, впав з колісниці під час полювання в пустелі.
Група єгиптологів висунула припущення, що правлячий у другій половині XIV століття до нашої ери фараон Тутанхамон помер від травми, отриманої при падінні з колісниці під час полювання.

Він отримав важкий перелом лівої ноги і зараження крові. Про нові "непрямі докази", що свідчать про те, що Тутанхамон помер не в результаті змови, а від хвороби, повідомляє The Independent.

Тутанхамон, як припускають учені, впав з колісниці під час полювання в пустелі. Раніше вважалося, що фараон-хлопчик був крихкою дитиною, яка оберігалася від фізичних вправ і навантажень.

Проте тепер учені роблять протилежний висновок: Тутанхамон вів активний спосіб життя. Його колісниця мисливського, але не військового типу, знайдена в похованні, має сліди зносу. Сотні стріл, що знаходилися в одній з похоронних камер фараона, теж не були покладені туди новими: ними користувалися.

Ще одне свідоцтво на користь того, що Тутанхамон був мисливцем і користувався колісницями, знаходилося серед його одягу - це спеціальний корсет, який повинен оберігати від ударів живіт наїздника. Є ще одне непряме свідоцтво, яке вказує на мисливський досвід Тутанхамона. На його мумії знайшли гірлянду квітів, в числі яких були волошки і ромашки. У Єгипті ці рослини квітнуть тільки в березні і квітні, отже, в цей час Тутанхамон був похований.

Проте з урахуванням часу, який був потрібний на муміфікацію тіла (приблизно 70 днів), виходить, що фараон загинув в грудні або січні, а це розпал мисливського сезону.

В кінці 2006 року група американських радіологів висунула гіпотезу про гангрену як причину смерті Тутанхамона. Півтора роками раніше вчені відмовилися від десятирічної теорії, що смерть фараона, найімовірніше, насильницька, наступила в результаті травми черепа.

Мумія фараона і знамениті об'єкти з його усипальні в даний час знаходяться на виставці в Лондоні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: