У 12 країнах ЄС почався відбір кандидатів на першу Європейську премію з літератури

Журі з відбору кандидатів на першу Європейську премію з літератури почало роботу у 12 країнах Євросоюзу.

За задумом організаторів, Європейська літературна премія вручатиметься письменникам-початківцям країн Євросоюзу (ЄС) протягом трьох років з 2009 по 2011 рік.

Щороку в конкурсі братимуть участь 11 або 12 країн-членів ЄС, і переможцями стануть по одному молодому авторові від кожної країни. Таким чином, до кінця 2011 року премію отримають по одному письменнику від кожної з 34 країн, які беруть участь у "Програмі ЄС із культури".

У 2009 році премії вручатимуться переможцям з перших 12 країн: Австрії, Хорватії, Франції, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччини і Швеції.

У грудні 2008 року Європейська федерація книгопродавців (EBF), Європейська рада письменників (EWC) і Федерація європейських видавців (FEP) за дорученням Єврокомісії об'єдналися в консорціум з організації і проведення вручення літературної премії ЄС.

Першим кроком цього об'єднання став вибір членів журі в кожній з країн-учасниць, які. у свою чергу, відберуть кандидатів на отримання премії. До складу журі увійшли відомі письменники, видавці і книгопродавці. До кінця травня 2009 року кожен член журі обере одного автора-початківця у своїй країні.

Мета цієї нової нагороди - "привернути увагу громадськості до творчого потенціалу, різноманітності і багатства сучасної європейської літератури, а також сприяти просуванню літератури в Європі", - сказано в комюніке.

Також буде обрано посла ЄС з літератури, в завдання якого входитиме просування премії та авторів-переможців у Європі.

Як сказав єврокомісар з літератури Ян Фігель, "книги - це найважливіша частина нашої історії й інтелектуальної спадщини Європи. Вони відбивають особливості і різноманітність культур, а також загальне коріння. Водночас, вони заохочують діалог між культурами".

Читайте також:

У "Я Галерея" зустрінуться схід і захід

Українські художники беруть участь у міжнародному салоні

Науковці засумнівалися в достовірності портрета Шекспіра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: