У Києві презентували колекцію картин канадської меценатки

У Києві пройшла презентація колекції картин, яка раніше була подарована Україні громадянкою Канади, дружиною відомого українського художника в діаспорі Мирона Левицького, меценатом Галиною Горюн-Левицькою.

Вартість колекції, виставленої в Україні, оцінюється в 850 тисяч доларів.

На церемонії відкриття виставки міністр культури і туризму України Василь Вовкун відзначив, що ця подія "має надзвичайне значення для України, зокрема в питанні повернення національно-культурної спадщини".

На виставці було представлено 70 картин відомих українських художників, які писали свої роботи за кордоном.

В той же час приватна колекція, яка була дарована Україні на безвідплатній основі, складається з 119 картин: 77 картин Мирона Левицького, 42 картини художників Олекси Грищенка, Любослава Гуцалюка, Едварда Козака, Михайла Кмітя та інших.

За словами міністра культури, виставка буде переміщена до Львова, оскільки картини, даровані Україні, були передані як частина музейного фонду в національний музей Львова імені Андрія Шептицького.

За словами міністра, аналогічна виставка в Львові пройде в грудні цього року.

Президент України Віктор Ющенко нагородив орденом княгині Ольги III ступені Галину Горюн-Левицьку. Текст відповідного указу розміщений на офіційному сайті Президента. Згідно документу, Горюн-Левицька нагороджена за високий акт благодіяння на ниві збереження української художньо-культурної спадщини.

До речі, найдорожчою картиною, яку продали на аукціоні, що пройшов після виставки картин "Українське мистецтво ХХ-ХХI ст", стало полотно українського письменника і художника Леся Подерв'янського "Король і королева". Її оцінили в 10 тисяч доларів.

Читайте також:

"Київ-модерн-балет" відкриє московський театральний фестиваль

У Києві відкрився "Великий скульптурний салон"

Віктор Сидоренко "заморожує" генофонд для майбутнього
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: