Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві ведуть розкопки храму-копії Гробу Господнього (відео)

У Києві на Лук’янівці розпочали розкопки храму, який був копією єрусалимського собору.

Розкопки так званого Київського "Єрусалиму" ведуть спеціалісти Інституту археології НАНУ на замовлення Міністерства культури та київської мерії.

За словами священика УПЦ о. Петра Семащука, єдина в Україні точна копія Гробу Господнього, Кувуклія, знаходиться у підземеллі на вулиці Багговутівській, 4а. Фундамент храму після зруйнування святині 1935 року засипали землею.

Храм Гроба Господнього
У Києві ведуть розкопки храму-копії Гробу Господнього, що в Єрусалимі (Фото: jerusalemshots.com)
"Тут був храм Федора Освяченого, збудований у другій половині ХІХ століття. Це один з найкрасивіших храмів древнього Києва. У ньому, за твердженням дослідників, були представлені християнські святині з усього світу", — розповів священик. Він також додав, що за часів радянської влади храм намагалися підірвати, проте з якихось причин не змогли, тому "розібрали храм по цеглині".

У розкопках археологам допомагають священнослужителі, віряни та навіть студенти і школярі.

О. Петро зазначив, що точно невідомо, коли саме віднайдуть святиню — копію печери Гробу Господнього, — але вже сам факт початку розкопок, дозволу від влади на які чекали впродовж 10 років, є дуже вагомим.

"Коли завершимо, плануємо відбудувати на цьому місці сам храм, щоб він був максимально подібним на свого древньокиївського попередника", — сказав о. Петро.

За легендою, з метою духовного єднання Києва та Єрусалима в кінці ХІХ століття у Федорівському храмі створили точну копію печери Гробу Господнього. Вона знаходилася у підземних святилищах, які чудом збереглись.

Відео У Києві знайшли святиню

Залиште свій коментар

Вибір редакції