У Києві відкрився "Великий скульптурний салон"

У вівторок, 3 березня в Українському домі відкрився "Великий скульптурний салон 2009" - художня виставка, на якій представлені зразки монументальної давньої кам'яної скульптури, творчість геніїв мистецтва пластики світового рівня та широка палітра сучасної української скульптури.

Серед робіт, які потрапили в експозицію "Великого скульптурного салону", найдорожчою виявилася робота швейцарського художника Альберто Джакометті Постать. Скільки коштує цей твір організаторам складно сказати, але, наприклад, Велика жінка, яка стоїть II Джакометті минулого року на аукціоні Christie's пішла за більш ніж 27 млн.

Шедеври світового авангарду представлені також роботами французького скульптора німецького походження, корифея дадаїзму Жана (Ганса) Арпа Торсом лицаря та Базовою конфігурацією, а також сімома роботами англійського скульптора Генрі Мура.

До експозиції увійшли безцінні скіфські баби, які, за словами директора Українського дому Наталі Заболотної, застраховано на 10 000 євро.

Крім того, виставлені скульптури Пабло Пікассо Єва, Адам і Портрет Марії-Терези, які виставлялися на антикварному салоні в вересні минулого року.

В експозиції представлена також робота Костянтина Бранкузі під назвою Принцеса Х, у вигляді великого кам'яного фалоса.

Сучасна українська скульптура представлена роботами близько 40 художників. Інтерес у публіки, зокрема, викликав твір львівського майстра Богдана Белінчука Український вулик.

скульптури
У Києві відкрився "Великий скульптурний салон"
Скульптура зображує чоловіка в костюмі з краваткою, жінку у вишиванці і дітей, що зібралися навколо вулика, - всі образи схожі на сім'ю Президента України Віктора Ющенка, стверджує Сегодня. Доказом цього газета вважає ще й той факт, що на Вулику є символічна підкова.

Цього року центральною подією виставки стала наймасштабніша в Україні експозиція монументальної давньої кам'яної скульптури, представленої різними культурами і часовими періодами - від епохи бронзи до середньовіччя, повідомляє ЛIГАБізнесІнформ.

Зокрема, вперше на Великий скульптурний салон свої зібрання давньої скульптури - близько 40 півторатонних експонатів - представляють Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького, наукові фонди Інституту археології НАН України, Археологічний музей Інституту археології НАН України, Національний музей історії України.

Музейна колекція кам'яної скульптури, крім статуй, включає окремі пам'ятники єгипетської культури (І тис. до н.е.), однак найбільшими є збори половецької кам'яної пластики, яка буде представлена в хронологічному порядку від епохи бронзи до середньовіччя.

Читайте також:

Віктор Сидоренко "заморожує" генофонд для майбутнього

У Львові вшанували пам'ять автора "Червоної рути"

В центрі Лондона відкрили пам'ятник покійній королеві Єлизаветі
 

ВідеоУ Києві відкрився "Великий скульптурний салон"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: