У Лаврі без дозволу знесли браму

На території Києво-Печерської Лаври в ніч проти понеділка було знесено пам’ятку архітектури без відома дирекції заповідника.

На території Києво-Печерської Лаври в ніч проти понеділка було знесено пам’ятку архітектури без відома дирекції заповідника.

Як повідомляє “Радіо “Київ”, зруйновано браму та огорожу на в’їзді до Нижньої Лаври. Відсутність пам’ятки архітектури, яку було зведено ще 1850 року, помітили працівники Києво-Печерського заповідника зранку, коли йшли на роботу.

Дирекція заповідника стверджує, що жодної проектно-кошторисної документації вони не бачили, і пам’ятку знесли без їх відома.

"В цей понеділок я йшов на роботу. Ну, і як всі наші співробітники, був дуже здивований тим, що не побачив в’їзну браму на нижню територію. Вона повністю була знесена і уламки, тобто цегла і металева якась конструкція, арматура лежить поруч в сусідньому подвір’ї. А натомість на шлагбаумі висить табличка, на якій було написано, що в’їжджати на нашу територію треба через паркову алею, оскільки західна брама знаходиться на реставрації", - так прокоментував події завідувач відділу історії Києво-Печерської Лаври Роман Качан.

Подія в Києво-Печерській Лаврі вже отримала перші коментарі. Так, один із лідерів БЮТ Микола Томенко вважає її свідченням того, що в Києві відсутня державна політика із захисту української культури.

За словами Томенка, якщо до цього інциденту складалося враження, що руйнування історичних пам’яток, які входять до заповідника “Київська фортеця”, є випадковістю, то після того як вночі знесли ще один об’єкт, “у всіх розвіялися сумніви, що в Києві існує державна політика щодо захисту української культури”.

Політик наголосив, що цей інцидент стався без відома керівництва Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”, який входить до переліку архітектурних пам’яток світу та 7 чудес України. Він зауважив, що така подія “для цивілізованої країни є культурним шоком”.

При цьому Томенко наголосив, що останній випадок руйнування об’єктів Києво-Печерської Лаври стався під час німецько-фашистської окупації, коли був підірваний Успенський собор.

Крім того, він розкритикував той факт, що досі відсутня будь-яка реакція чинної влади. На думку Томенка, це свідчить про те, що проблеми української архітектури – “це проблеми, які нікому не потрібні”.

Томенко наголосив, що, на думку БЮТ, гуманітарна політика в Києві та загалом проблема захисту історичної частини міста мають бути предметом розгляду на засіданні РНБО України.

Крім того, сказав він, Кабінет міністрів і Верховна рада мають втрутитися у цю ситуацію, поки “при потуранні місцевої влади остаточно не були зруйновані усі історичні пам’ятки”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: