У Лондоні поставили "Утомленные солнцем"

Лондонський Національний театр у вівторок ввечері представив глядачам нову виставу, створену на основі сценарію знаменитого російського фільму "Утомленные солнцем".

У виставі "Утомленные солнцем" проведені паралелі з в'язницею Гуантанамо і Саддамом Хусейном. Постановка режисера Ховарда Девіса переосмислює для британського глядача сценарій кінострічки Нікіти Міхалкова, написаний їм в співавторстві з Рустамом Ібрагимбековим.

У 1995 році фільм був удостоєний премії "Оскар".
"Фільм, який розповідає про початок сталінського "великого терору", вистава "Утомленные солнцем" показує брутальноє майбутнє, яке поглинає старий світ", - відзначають автори лондонської постановки.

На головні ролі у виставу були запрошені відомі британські актори. Роль полковника Котова виконує Кіерон Хайндз, відомий по участі в безлічі шекспірівських постановок і чехівській "Чайці". Його дружину Марусю грає молода актриса Мішель Докері, яка вже встигла "засвітитися" в таких виставах, як "Пігмаліон" і "Дядя Ваня". Роль її колишнього коханого Міті, що став співробітником НКВД, доручена акторові Рорі Кіннеару, що раніше грав в п'єсах Шекспіра, телепостановках і нещодавньому новому фільмі про Джеймса Бонда.

Актори на сцені старанно відтворюють атмосферу Міхалковського фільму - дачні суперечки революційних інтелігентів і радянського полковника Котова, безпосередній дитячий захват його дочки Наді перед піонерськими маршами, душевні переживання Марусі і Міті.

Тим часом, сценарист вистави Пітер Фленнері зізнався журналістам, що прагнув показати британській публіці не лише сторінку радянської історії, але й провести паралелі з нинішньою реальністю. Саме тому він приділяє настільки пильну увагу епізоду, коли літній професор права Всеволод Костянтинович з подивом читає в "Правді" статтю про те, що віднині визнання обвинуваченого вважається доказом його провини.

В кінці вистави глядача, за задумом авторів, повинен вразити емоційний шок від того, що ворог комунізму (Мітя) може служити всесильній державі, щоб знищити прославленого героя Червоної Армії.
"Ця втрата лояльності спостерігається знову і знову. У Іраку, наприклад, нам було вигідно бути другом Саддама Хусейна, коли ми хотіли контролювати Іран. Коли це завдання було виконане, ми зробили його своїм ворогом", - нагадує Фленнері.
 

Постановка "Утомленные солнцем" йтиме в Національному театрі до 21 квітня цього року.

Читайте також:

Мюзикл "Обамоманія" поставили в Лондоні

На Бродвеї поставили мюзикл про Буша

Про життя Девіда і Вікторії Бекхем поставили виставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: